NBA: Lakersi svladali Sixerse

Bojan Poturica • srijeda, 06.12.2000.

Kobe Bryant je ponovno odigrao u velikom stilu te je uz Shaquillea ONeala najzaslužniji za pobjedu Lakersa nad Sixersima. Kobe je zabio 36 koševa, od čega je šesnaest zabio u zadnjoj četvrtini kad je Lakersima bilo najpotrebnije. Usto je zaustavio i Allen Iversona (27 koševa, šut 9-27) koji je tri minute prije kraja šutirao tek 6-23 iz igre. Shaq je također bio fenomenalan. 27 koševa, 20 skokova i 7 blokada uvelike su pomogli LA-u. Iverson je prokomentirao igru Bryanta: "On je definitivno igrač za velike trenutke koji pogađa velike šuteve. Njihov cijeli tim se trudio, ali tokom cijele utakmice je dominirao Kobe koji je odigrao veličanstvenu utakmicu." Lakersi su odlično igrali i u obrani. Aaron McKie (21 koš) je bio najbolji uz Iversona u redovima 76ersa, a Toni Kukoč je za 15 minuta imao učinak od 2 koša, 2 ukradene lopte te 1 asistencije i skoka.

Karl Malone - 31 koš za drugo mjesta na vječnoj ljestvici strijelaca

Karl Malone je zabio 31 koš u pobjedi Utaha nad Toronto na koje zbog ozljede ponovno nije nastupio Vince Carter. Tako je "Poštar" došao do drugog mjesta na vječnoj NBA ljestvici strijelaca prestignuvši Wilta Chamberlaina. Osim Malonea, odličan je bio John Stockton (12 koševa, 13 asistencija), a Raptorse su predvodili Kevin Willis (20 koševa, 10 skokova, 3 blokade) i Morris Peterson (15 koševa).

Laka pobjeda Indiane nad New Jerseyem izborena je prije svega zahvaljujući neigranju Stephona Marburya. Stoga su Jalen Rose (21 koš, 7 skokova) i Reggie Miller (16 koševa, 6 skokova, 5 asistencija) predvodili Pacerse do nove pobjede. Žan Tabak je igrao 10 minuta uz učinak od 3 skoka i 1 asistencije. Aaron Williams (15 koševa, 11 skokova) je predvodio Netse. Bullsi su relativno dobro prošli u susretu protiv Minnesote. Iako dva glavna igrača, Elton Brand i Ron Mercer nisu nastupili, Chicago je izgubio "samo" sa 10 koševa razlike od vrlo dobrih Timberwolvesa kod kojih su najbolji bili Kevin Garnett (25 koševa, 8 skokova, 5 asistencija) i Chauncey Billups (22 koša, 6 skokova). U redovima bikova, najbolje je odigrao Ron Artest (20 koševa), a naš Dalibor Bagarić je igrao 7 minuta uz učinak od 2 skoka.

Chris Webber - odličnom igrom do pobjede protiv Spursa

Orlando se osvetio Bostonu za poraz od prije dva tjedna, te ga je pobijedio ponajprije zahvaljujući Tracyu McGradyu. Tracy je u prvom poluvremenu šutirao 2-10 te je krajem druge četvrtine izašao iz igre. "Imao sam problema za želucem. U stanci sam se smirio, nešto pojeo i sve je krenulo na bolje", govorio je McGrady koji je u drugom poluvremenu šutirao 12-18 i zabio ukupno 29 koševa uz 6 skokova. Michael Doleac i John Amaechi su zabili po 16 koševa te tako uvelike pomogli 203 cm visokom beku. Celticse su kao što je to već uobičajeno predvodili Antonie Walker (26 koševa, 11 skokova, 8 asistencija) i Paul Pierce (23 koša, 5 skokova).

Sacramento je odigrao nevjerojatno dobru obranu te su tako pobijedili Spurse 81-75. Chris Webber (30 koševa, 10 skokova, 4 ukradene lopte i blokade) te Jason Williams (12 koševa, 7 asistencija) vodili su "kraljeve" do 12. pobjede. Tim Duncan (23 koša, 23 skoka, 5 blokada) i David Robinson (15 koševa, 12 skokova) nisu mogli sami. O tome kako su Kingsi odlično igrali obranu govore i riječi trenera Ricka Adelmana. "U drugome smo poluvremenu igrali obranu najbolje u posljednje tri godine koliko sam ovdje. Moramo biti agresori. U prvom poluvremenu nismo bili, ali u drugome smo bili fenomenalni."

Trener Dallasa Don Nelson boluje od raka prostate. To je izjavio nakon poraza Mavsa od Houston Rocketsa. "Njegov je život važniji od bilo koje košarkaške utakmice. No on je borac i vjerujem da će prebroditi to. Svi ćemo se moliti za njega", rekao je Michael Finley (22 koša, 7 skokova) koji je uz Dirka Nowitzkog (35 koševa - career-high, 12 skokova) i Howarda Eisleya (24 koša, 7 asista, 5 skokova) bio najbolji u redovima Dallasa. Nelson će danas posjetiti doktora te će odlučiti što će učiniti dalje. Steve Francis je bio najzaslužniji za pobjedu "raketa" zabivši 36 koševa (najviše u karijeri) uz 10 skokova. Odlično je odigrao i Shandon Anderson (22 koša, 10 skokova, 5 asistencija, 3 ukradene lopte).

Svi rezultati: Indiana - New Jersey: 88-64, Atlanta - Miami: 92-100, Cleveland - Charlotte: 71-66, Orlando - Boston: 101-98, Minnesota - Chicago: 100-90, Sacramento - San Antonio: 81-75, Houston - Dallas: 109-102, Utah - Toronto: 98-84, Vancouver - Detroit: 91-83, LA Lakers - Philadelphia: 96-85