Union Olimpija na dobrom putu prema 2. mjestu

UNION OLIMPIJA - BENETTON TREVISO 78:74 (20:20, 39:37, 52:55)
Suci: Kokolekidis (Grčka), Mitjana i Arteaga (oba Španjolska).

UNION OLIMPIJA: Welsch 15 (5/5), Golemac 11 (1/1), Udrih 2, Bečirović 19 (8/8), Brezec 2 (0/2), Jordan 7, Arsić 2, Žukauskas 3, Kovačić 17 (3/6).

BENETTON: Nicola 1, Brown 14 (6/6), Pittis 7 (1/3), Marconato 12, Bulleri 6 (4/4), Naumoski 11 (5/7), Santos 2 (2/2), Tomidy 3 (1/1), Garbajosa 18(8/10).

Postotak šuta: Olimpija 28/65 (43%), Benetton 22/47 (47%)
Skokovi: Olimpija 31 (19+12), Benetton 21 (15+6)
Slobodna bacanja: Olimpija 17/22, Benetton 28/35
Osobne greške: Olimpija 29, Benetton 24

Prepuna dvorana i veliki značaj u borbi za drugo mjesto skupine C Eurolige bilo je dosta da utakmica bude pravi spektakl. Igrači su napetost sa tribina prenijeli na parket, gdje se igralo borbeno.

Ljubljančani su u prvoj četvrtini bili u vodstvu, ali zatim trener gostiju Pier Luidi Bucci mijenja centarski par, u igru šalje Španjolca Jorgea Garbajosu i Amerikanca Alana Tomidya koji zatvaraju sve prilaze talijanskom košu. Tako je Ljubljančanima preostao samo šut za tricu, no vanjski igrači još su imali "hladne ruke", te su Talijani napravili seriju 15-0. Tako je Benetton iz zaostatka došao do prednosti 29:20. Na sreću "zmajčeka" Welsch i Golemac su tada već "ugrijali ruke", Kovačić je i dalje bilježio skokove, a Bečirović i Jordan su kontrolirali igru, tako da gosti nisu mogli previše pobjeći.

Nakon odmora obje su se momčadi odlučile za više obrambenu taktiku. Iskusni Talijani nisu dugo odustali od svoje zonske obrane, a mladi Ljubljančani su se gubili u vlastitim pogreškama, no ipak ništa još nije bilo izgubljeno. "Zmajčeki" su u 36. minuti izjednačili na 65:65 i opet smo bili svjedoci dramatičnoj završnici. Minutu i pol prije kraja Pittis je kod rezultata 67:67 promašio oba slobodna bacanja, na drugoj strani Welsch je mirno pogodio koš i nakon dodatnog slobodnog bacanja odveo domaće na 70:67 i to je bio odlučujuči koš, jer je zadnja minuta protekla uglavnom u izmjenjivanju slobodnih bacanja, kod kojih su "zmajčeki" bili stopostotni.

Sani Bečirović pogodio je svih šest i na taj način "zelenima" donio petu europsku pobjedu ove sezone. Junak utakmice Sani Bečirović na kraju je izjavio: "Talijani su još jednom pokazali da su jaka momčad, koju je vrlo teško pobjediti i to he razlog našem još večem veselju. Na kraju sam sam ostao hladnokrvan, iako su gosti bili dosta grubi. Ovo je velika pobjeda na putu do drugog mjesta u skupini."