ZRINJEVAC - HERMES ANALITICA 94:69 (35:39)

ZRINJEVAC: I. Morić 2 (1/1), Jelaska (0/1), Dujmović 14 (6/7), M. Morić 11 (4/7), Malić 2 (0/5), Swanson 27 (8/14), Smiljanić 7 (3/4), Livajić 2 (1/1), Bond 24 (11/15), Čolak 5 (2/6), Rozić, Spudić.

HERMES ANALITICA: Simović (0/1), Pešut 9 (2/10), Pijaca 11 (3/9), Mravak 4 (2/6), Brdar 18 (6/12), Čibej, Jurkovac, Pehar 14 (6/10), Jerak 10 (4/6), Banović 3 (1/4).

Postotak šuta: Zrinjevac 36/61 (59%), Hermes Analitica 24/58 (41%)
Skokovi: Zrinjevac 28, Hermes Analitica 24
Asistencije: Zrinjevac 17, Hermes Analitica 16
Osvojene lopte: Zrinjevac 10, Hermes Analitica 8
Izgubljene lopte: Zrinjevac 14, Hermes Analitica 12
Blokade: Zrinjevac 3, Hermes Analitica 1

Košarkaši Zrinjevca opravdali su ulogu favorita protiv gradskog suparnika Hermes Analitice, no utakmica nije, kako će završni rezultat sugerirati, protekla u dominaciji "zelenih". Domaći su pokazali dva lica, odigravši blijedo i neagresivno u prve tri četvrtine, te vrlo čvrsto i angažirano u posljednjem dijelu igre.

Gosti su zahvaljujući opuštenom početku svojih suparnika rano počeli "pokazivati zube", pa su nakon tri i pol minute došli do šest poena prednosti. Najviše zasluga za taj dobar ulazak u utakmicu nose Marin Pijaca i Igor Brdar. Nešto kasnije Zrinjevac se, zahvaljujući oporavljenom Ricu Swansonu (11 poena), uspio vratiti u egal, koji je održan do kraja četvrtine.

Druga je dionica započela prvim vodstvom domaćina u dotadašnjem dijelu utakmice (Marko Malić), no "analitičari" serijom 7:1, uz pet poena Zorana Pehara, vraćaju prednost. Do poluvremena se igralo u ritmu "koš na koš", pa su gosti otišli na odmor sa, za "zelene" zabrinjavajućih, četiri koša prednosti.

Nastavak nije donio očekivani preokret u glavama domaćih košarkaša, pa su igrači Hermes Analitice, ponajviše zahvaljujući dobroj unutrašnjoj igri Pehara i Brdara, uz potporu kapetana Pijace, i dalje održavali nadu u svoju prvu prvoligašku pobjedu. Zrinjevac su u igri uspjeli održati Swanson, Marko Morić i probuđeni Ryan Bond.

Uoči posljednje četvrtine gosti su još uvijek bili u prednosti, no tada "zeleni" konačno uspijevaju "otpustiti kočnicu", pa nastupa očekivani preokret. Začetnik odlučujućeg pohoda bio je odlični Swanson, pridružio mu se sunarodnjak Bond, a nešto kasnije i Petar Dujmović, pa su, suočeni s čvrstom i agresivnom obranom, gosti počeli popuštati. Četiri minute do kraja, nakon serije 20-5, Zrinjevac je, došavši do 21 koša prednosti, konačno uspio slomiti suparnika. Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja, pa je domaći trener Ivan Sunara pružio priliku igračima s manjom minutažom. Pred sam kraj utakmice Ivan Morić i Dario Livajić iskoristili su trenerovo povjerenje upisavši se u listu strijelaca i zaokruživši konačni rezultat na, obzirom na sve viđeno, prevelikih 25 poena razlike.

Ivan Sunara, trener Zrinjevca: "Zadovoljan sam pobjedom, no za mene je u ovoj utakmici vrijednost samo zadnja četvrtina, kad smo "stisnuli" u obrani i pokazali našu pravu vrijednost. Prvih 30 minuta je bila muka, moram se i ja, a i moji igrači, sramiti tog dijela utakmice."

Božidar Bilafer, trener Hermes Analitice: "Mislim da smo u zadnjih nekoliko utakmica pokazali da zaslužujemo mjesto u prvoj ligi. Danas su nam nedostajala dva važna igrača, Vidaković i Brlobuš, a pri kraju utakmice smo upali u probleme s osobnim pogreškama, izašlo je na vidjelo i neiskustvo mojih igrača, pa je to, uz bolju igru Zrinjevca, rezultiralo našim padom."