ZAGREB – ŠANAC KARLOVAC 87:86 (26:22, 48:45, 65:70)
Suci: Urukalo (Šibenik) i Medan (Dubrovnik)

ZAGREB: Tomas 9 (4/9), Miljković 23 (8/13), Tomasović, Blašković, Perinčić 12 (5/8), Marinović, N. Garma, Vukičević 23 (9/19), J.Garma 8 (4/7), Daugherty 12 (5/12)

ŠANAC KARLOVAC: Mindoljević, Gašparović 15 (5/9), Mimica 13 (5/9), Peris, Mitchell 6 (1/3), Žuža 15 (7/14), Dokman, Miličić, Szilvasy 4 (2/2), Novaković, Kilpatrick 33 (14/21)

Postotak šuta: Zagreb 35/68 (51%), Karlovac 34/62 (55%)
Asistencije: Zagreb 10, Karlovac 13
Osvojene lopte: Zagreb 12, Karlovac 11
Izgubljene lopte: Zagreb 8, Karlovac 15
Blokade: Zagreb 1, Karlovac 4

U susretu 9. kola košarkaške A-1 lige Zagreb je u dvorani Trnsko sa 87:86 pobijedio Šanac Karlovac. Bila je to uzbudljiva i neizvjesna košarkaška predstava u kojoj su domaćini imali više sreće u završnici.

Nakon početnog odmjeravanja snaga Karlovac u prvoj četvrtini dolazi na +6 (12:18), da bi se Zagreb ipak pribrao i četvrtinu završio rezultatom 26:22. U drugoj četvrtini igralo se "koš za koš", pa Zagreb odlazi na odmor rezultatom 48:45.

Treća četvrtina donosi bolju igru Karlovca koja rezultira najvećim vodstvom na utakmici - 58:68 dvije minute prije kraja. U te posljednje dvije minute Karlovac čini nekoliko pogrešaka, pa Zagreb smanjuje razliku na –5 (65:70) na kraju treće četvrtine.

Posljednja četvrtina donosi napetu završnicu u kojoj su obje momčadi imale šansu za pobjedu, no Zagreb je to uspio bolje iskoristiti. 39 sekundi prije kraja Karlovčani vode 85:86, no Vukičević pogađa koš (87:86), a Karlovčani u 15 preostalih sekundi ne uspijevaju poentirati i "mravi" upisuju petu prvenstvenu pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Trez Juan Kilpatrick koji je za ekipu Karlovca postigao 33 koša, pridodavši 6 skokova i 3 blokade. U njegovoj su ga momčadi slijedii Gašparović i Žuža sa po 15 koševa. Kod Zagreba istaknuli su se Miljković i Vukićević, obojica sa 23 postignuta koša.

Branko Bašović, trener Šanac Karlovca: "Dobro smo proučili igru Zagreba, znali smo da su oslabljeni, te odakle nam prijeti opasnost, no nismo se držali dogovorenog, te nam je Miljković nenadano zabio previše koševa. Obrana je bila loša, igrali smo preširoko. Nakon što se istopilo onih 10 razlike, jako nam se bilo teško vratiti u igru. Ovu utakmicu smo i mi mogli dobiti, no Zagreb je imao više sreće."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Večeras smo se provukli, no i to treba znati. Moji igrači nisu uspjevali naći rješenje za Kilpatricka, koji je zabio čak 33 peona. U početku smo igrali lošiju obranu, koja je već onda trebala biti kao što smo odigrali u završnici. Ohrabrujuće je za nas što je Miljković dobro igrao, što nam dosta znači zbog ozljede Stojića."