Bundesliga: Marić strijelac, Babić debitirao

Davor Sajko • nedjelja, 10.12.2000.

Tablica Raspored i rezultati

Nakon pretposljednjeg kola jesenskog dijela Bundeslige Bayer se vratio na prvo mjesto. Uspjeli su se "apotekari" vratiti nakon dva uzastopna poraza (Bayern i AEK-Kup UEFA) i s visokih 4:0 su deklasirali izravnog konkurenta u borbi za naslov prvaka, berlinsku Herthu. Iako je Bayer bio oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca već je u 19. minuti bilo 2:0 za domaće, a dvostruki je strijelac bio Neuville. U nastavku Hertha je ostala s deset igrača, a Bayer je to znalački iskoristio. Berti Vogts, trener Bayera, još se jednom odlučio za hrvatski obrambeni red (Živković, Vranješ, Kovač), dok je u 68. minuti susreta priliku dobio i mladi Marko Babić ušavši umjesto Neuendorfa.

Još u petak je Wolfsburg iz Frankfurta odnio sva tri boda zahvaljujući pogotku Tomislava Marića u 74. minuti. Mariću je ovo treći pogodak u 12 ovosezonskih nastupa. U prvom dijelu domaći je Eintracht u potpunosti kontrolirao igru i zasluženo poveo, da bi u nastavku Wolfsburg poravnao (Biliškov asistirao Juskowiaku) i na kraju uknjižio tri boda.

Borussia Dortmund savladala je na svom travnjaku goste iz minhenskog predgrađa, Unterhaching s 3:0. Tokom cijelog susreta Borussija je pokazala da je bolja momčad i zbog neifikasnosti domaćih napadača rezutat je na kraju bio samo 3:0 za momčad Mathiasa Sammera. Ovo je Borussiji peta ovosezonska pobjeda na vlastitom stadionu, dok je Unterhaching prekinuo niz od šest utakmica bez poraza.

Bochum i dalje reda poraze. U ovom kolu Freiburg je mrežu gostujućeg Bochuma "napunio" s čak pet pogodaka, od čega četiri u drugom poluvremenu. U ovom su susretu Zoran Mamić, cijelu utakmicu, i Marijo Marić, od 46. minute, zajedno s svojim suigračima bili samo statisti.

Stuttart je u utakmici s Schalkeom nesretno izubio bod u posljednjoj minuti. U izjednačenoj igri Schalke nije u drugom dijelu unatoč brojčanoj nadmoči (Balakov isključen u 59. minuti) uspio nadigrati Stuttgart. Zvonimir Soldo je odigrao cijeli susret, a nakon ovog poraza stolica trenera Rangnicka se opasno ljulja.

Više je sreće imao trener "Sehcigera" Lorant koji je nakon devet bundesligaških susreta bez pobjede zahvaljujući dva pogotka Maxa došao do tri boda. Hansa je pružila dobru igru, ali ostalo je previše neiskorištenih prilika.

Nakon što su u potpunosti u prošlom kolu deklasirali Bayer, protiv Kaiseslauterna je Bayern djelovao potpuno bezopasno. Tokom cijelog susreta je Kaiserslautern je opasniji, ali domaći su napadači bili neprecizni. Ovo je tek prvi remi Kaiserslauterna od kada je naklupu "crvenih vragova" sjeo Andreas Brehme.

U Hamburgu se nakon dugo vremena u momčad HSV vratio Niko Kovač odigravši svih 90 minuta, dok je Andrej Panadić zamijenjen u 64. minuti susreta. Iznenađujuće su krajem prvog dijela poveli gosti iz Cottbusa, ali u nastavku je Hamburgeru bilo dovoljno tek šest minuta za preokret. Na vratima Energiea bio je standardno nekadašnji Segestin vratar, Tomislav Piplica.

Werder se s deset igrača od 39. minute uspio dokopati nove pobjede protiv Kölna. Svi su pogotci pali u drugom dijelu, a odlučujući je bio ulazak Bogdanovića krajem utakmice, koji je s dva pogotka preokrenuo utakmicu.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913