Indiana – Dallas 97:92
Detroit – Atlanta 92:69
Phoenix – San Antonio 103:93
Utah – Milwaukee 111:102

Srijeda nam je donijela obračun dvaju, možda i najjačih sastava NBA lige, Portlanda i Lakersa. Igralo se u Portlandovom domu, Rose Gardenu. Iako je poznato da u NBA ligi nema klasičnog navijanja kakvo je poznato u Europi, dvorana Rose Garden slovi kao jedan od najtežih terena jer gledatelji radi izuzetnu buku i veliki su podržavatelji TrailBlazersa, uostalom i zato jer je košarka jedini profesionalni sport u Portlandu. Na veselje gledatelja započeli su domaći igrači odlično i već nakon prve četvrtine vodili su sa deset koševa prednosti. U drugoj četvrtini su Lakersi uzvratili desetkom u svoju korist te se na odmor otišlo sa “egalom”. U nastavku se ponovo bude domaćini koji su željeli Lakersima uzvratiti za poraz u sedmoj utakmici doigravanja nakon vodstva od 15 razlike. Ključni čovjek bio je Damon Stoudamire, koji je sve svoj koševe (21) postigao u drugom poluvremenu. Dodao je i sedam asistencija i šest asistencija, osiguravši pobjedu nad blijedim Lakersima. Blazersima je to peta pobjeda u nizu, dok se igrači Phila Jacksona moraju zbrinuti zbog svojih četiri poraza iz pet susreta. Prvi strijelac susreta je bio Kobe Bryant sa 35 koševa, ali je ovaj puta O Neal potpuno podbacio postigavši, za njega samo 19 koševa uz šut 7-21. Osim Stoudamirea, kod domaćih, se istaknuo Rasheed Wallace sa 25 koševa i 13 skokova te Scottie Pippen, kojemu je opet zamalo izmakao triple-double (18 koševa, 10 skokova, 8 asistencija). Zanimljivo je istaknuti da je konačan rezultat bio 96:86, kao i u prvom susreta kada je LA slavio na domaćem terenu. Dakle, zasad su momčadi potpuno izjednačene, a kako je krenulo mogli bi opet imati “ludu” završnicu.

Kukočevi Sixersi su gostovali kod Washingtona i zabilježili još jedan uspjeh. Na kraju je bilo čak 20 razlike čime se broj uzastopnih poraza Wizardsa popeo na osam. U vrlo agresivnoj utakmici najviše je postigao Allen Iverson, a nije ga omela niti gruba obrana Rod Stricklanda koji je u dva navrata opasno išao laktom u Iversona. Allen je postigao 25 koševa. Kod Wizardsa glavne zvijezde, Howard i Strickland, obojica samo sedam koševa. Toni Kukoč je igrao 19 minuta i postigao deset koševa uz dva skoka i asistencije.

Svoje utakmice odigrali su i Indiana i Chicago no naši igrači se nisu naigrali. Tek dvije minute ubilježio je Dalibor Bagarić ostvarivši jedan skok, dok Šundov i Tabak uopće nisu ulazili sa klupe za rezerve.