Tottenham se budi, Charlton nije zadnji

Branimir Korać • utorak, 05.12.2006.

U dva susreta 15. kola engleskog Premiershipa pobjede su odnijeli domaćini. Charlton više nije zadnji nakon što je svladao Blackburn dok je Tottenham nagovijestio bolje dane pobjedom protiv Middlesbrougha...

U sadržajnom susretu u Londonu Tottenham je nadvisio Middlesbrough s 2:1. Domaćin je u 90 minuta ostavio bolji dojam, imao više prilika i zasluženo slavi. Poveo je Tottenham neposredno nakon odmora, u 48. minuti lijepim udarcem Dimitra Berbatova. Nakon vodećeg pogotka domaćin je nastavio napadati, ali umjesto 2:0, gosti su došli do poravnanja. Strijelac je nakon kornera bio Robert Huth u 77. minuti. Ipak četiri minute kasnije Robbie Keane donosi zasluženu pobjedu domaćinu. U završnici susreta, u 87. minuti nakon opće tučnjave na sredini terena isključeni su Boateng i Zokora.

Charlton više nije posljednji. U slaboj utakmici na The Valleyu svladao je Blackburn s 1:0. Pobjedu domaćinu donio je u posljednjim sekundama susreta El Karkouri iz slobodnog udarca.