Puninski u polufinalu na 50m leptir

HINA • nedjelja, 10.12.2006.

Posljednjeg dana Europskog plivačkog prvenstva u malim bazenima u Helsinkiju, hrvatski su predstavnici nastupili u kvalifikacijama dvije discipline...

Na 50m leptir Aleksei Puninski (21) lakoćom se plasirao u popodnevno polufinale. Puninski je imao treće vrijeme u kvalifikacijama (23.71). Inače, u ovoj disciplini Puninski je prije tri godine na EP u Dublinu osvojio srebro.

Dominik Straga (18) je na 50m leptir isplivao osobni rekord (24.42), no to mu je bilo dovoljno tek za 21. mjesto. Mario Todorović (18) bio je u ovoj disciplini 23. sa vremenom 24.45.

Hrvatska rekorderka Sanja Jovanović (20) nije ušla u finale na 200m leđno. Bila je tek 16. sa vremenom 2:12.23, što je dvije i pol sekunde sporije od njenog i hrvatskog rekorda. Budući da ona ove godine nije plivala ispod 2 minute i 12 sekundi, njezin loš plasman nije iznenađenje.

U ovoj disciplini 18-godišnja Iva Grivičić bila je 23. sa rezultatom 2:18.93, što je pet i pol sekundi lošije od njenog osobnog rekorda.