Falkirk "isprašio" Dundee United

Marin Vuković • ponedjeljak, 01.01.2007.

Prvi dan 2007. godine Škoti su s dvije utakmice Premiershipa pokazali Englezima da nisu jedini koji nakon novogodišnje noći mogu izaći na travnjake. Falkirk je na gostovanju "isprašio" Dundee United s pet pogodaka, dok je Inverness CT bio bolji od St. Mirrena...

Zahvaljujući nadahnutoj predstavi Alana Gowa Falkirk je više nego uvjerljivo svladao Dundee United s čak 5:1. Iako je s prvim danom nove godine klub napustio najbolji strijelac Anthony Stokes i vratio se u svoj matični klub Arsenal, gosti nisu imali previše problema s postizanjem pogodaka. Gowu su se na listi strijelaca pridružili Patrick Cregg i Stephen O'Donnell, dok je utješni pogodak za Dundee United postigao Barry Robson.

U susretu dvije momčadi sa začelja ljestvice Inverness CT je golovima Baynea i Wynessa u prvih 20 minuta utakmice osigurao pobjedu protiv St. Mirrena. Gosti su golom Broadfoota 13 minuta prije kraja ublažili poraz.