Celticu bodovi iz Edinburgha

Marin Vuković • nedjelja, 14.01.2007.

Vodeća momčad škotskog prvenstva preskočila je još jednu stepenicu do obrane naslova prvaka, izborivši pobjedu na stadionu Tynecastle u Edinburghu. Zeleno-bijeli su do tri boda došli nakon zaostatka od 1:0...

Prvo poluvrijeme zasluženo je otišlo na stranu Heartsa, koji je u tom razdoblju igrao bolje i tu prednost i kapitalizirao pogotkom Sauliusa Mikoulinasa u 28. minuti. U drugom poluvremenu Celtic se vraća i već u 59. minuti uspijeva doći do izjednačenja. Domaći vratar nije uspio ukrotiti udarac Craiga Beattieja, a na pravom se mjestu našao Jan Vennegoor of Hesselink i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Devet minuta prije kraja gosti su došli do čitavog plijena nakon lijepog udarca Jirija Jarosika s dvadesetak metara. Aktualni prvak novom je pobjedom održao ionako ogromnu prednost ispred ostatka lige i samo čudo ga može spriječiti da titulu i obrani.