Werder teško do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2006.

Nakon 17. kola njemačkog prvenstva Werder je zadržao vodeću poziciju. U ovom kolu na svom travnjaku tijesno je svladao Wolfsburg s 2:1, a istim rezultatom Bayer je u gostima u Dortmundu svladao Borussiju...

Uz dosta muke Werder je svladao u Bremenu Wolfsburg s 2:1. Teže od očekivanja momčad Thomasa Schaafa došla je do pobjede i to zahvaljujući golu Nalda u 86. minuti. Poveo je Werder već u 17. minuti preko Daniela Jensena i bio vrlo blizu vodstvu 2:0 i velikom koraku do pobjede. Međutim, u 33. minuti Diego promašuje jedanaesterac što kažnjava Boakye izjednačujućim golom u 41. minuti. Ivan Klasnić igrao je za Werder do 66. minute.

Bayer je zasluženo svladao Borussiju u Dortmundu 2:1. S Markom Babićem svih 90 minuta na travnjaku, Bayer je bio bolji i do 85. minute imao visokih 2:0. Tada domaćin smanjuje preko Amedicka i komplicira situaciju, ali Bayer je do kraja izdržao. Strijelci za Bayer bili su Voronin u 24. i Kiessling u 74. minuti.