Bordeaux prvi polufinalist

Maja Giljanović • srijeda, 20.12.2006.

Prvi francuski polufinalist Liga kupa je ekipa Bordeauxa koja je u produžecima slavila nad Saint Etienneom...

Žirondinci su, nakon prvenstvene pobjede (1:0) u studenom, ponovno slavili protiv momčadi Ivana Hašeka i plasirali se među posljednje četiri ekipe koje će nastaviti borbu za prvi trofej sezone koji je Bordeaux, inače, osvojio 2002.

U 27. minuti umalo smo svjedočili najspektakularnijem golu sezone, ali je na Bilošev pokušaj jednako sjajno reagirao Rame. U 39. šansom uzvraća Dalmat, u 51. Micoud pogađa prečku, u 58. opasan je i Mavuba, a domaćin u vodstvo ne stiže ni u 90. nakon udarca Darchevillea. Ipak, u produžetku propuštene prigode se momčadi trenera Ricarda nisu obile o glavu jer je nakon dosuđenog jedanaesterca nakon prekršaja na Chamakhu, u 99. minuti Fernando hladnokrvno zabio i odveo svoju momčad dalje.

Bordeauxov slijedeći protivnik je pobjednik susreta između Rennesa i Reimsa, a danas se susreću i Sochaux - Le Mans te Lyon - Nancy.

Rezultati: četvrtfinale Liga kupa: Bordeaux - St Etienne 0:0 (1:0 nakon podužetaka)