Derbi u Rotterdamu, Feyenordu pobjeda

Hrvoje Rafaelić • subota, 30.12.2006.

Feyenord je kraj godine završio pobjednički. U gradskom derbiju pobjedio je Excelsior 3:1...

Danny Bujis postigao je prvi pogodak na utakmici u 31. minuti nakon što ga je uposlio Kanađanin u dresu Feyenorda i nova nada europskog nogometa Jonathan de Guzman. Nakon lijepe asistencije, Bujis je svladao dvojicu obrambenih igrača i lakoćom poentirao pored nemoćnog golmana Thea Zwarthodea. Da ovo neće biti njegov dan pokazalo se u 40. minuti kada je Zwarthodeu ispala lopta iz ruku na koju je naletio Nicky Hofs i iz blizine poentirao za 2:0.

Stein Huysegems povisio je na 3:0 odmah na početku drugog poluvremena. Deset minuta prije kraja Johan Voskamp ublažio je poraz Excelsiora te postavio konačnih 3:1. Feyenord trenutno ima 39 bodova, 11 manje od prvoga PSV-a, dok je Excelsior u zoni ispadanja sa samo 16 bodova na kontu.

Eredivisie liga, 20.kolo: Feyenord-Excelsior 3:1.