ALBA ponovno na vrhu, Kőln teško

Petar Plevnik • nedjelja, 07.01.2007.

Nepotpuno 16. kolo njemačke Bundeslige najbolje je iskoristila berlinska ALBA, koja je pobjedom u Trieru ponovno zasjela na vrh ljestvice. Do pobjede je uz dosta muke stigao i Kőln, dok je najneizvjesnije bilo u dvoboju Frankfurt Skylinersa i Tűbingena...

ALBA je bez problema stigla do 13. ovosezonske pobjede, slavivši na gostovanju u Trieru sa 84:76. Do rutinske pobjede Berlinčane su predvodili Julius Jenkins sa 24 poena (8/12) te Herber i Simon sa po 11 poena. Kod domaćina po 18 poena Tommya Adamsa (5/15) i Jamesa Gillinghama (4/8)

Sa vrlo dobrim partijama nastavio je Ulm. Novak u ligi sa uvjerljivih je 97:78 svladao Artland Dragonse. Nakon izjednačenog prvog dijela (44:43), domaćini u nastavku susreta, predvođeni Jeffom Gibbsom sa 19 poena (7/13) i 12 skokova te Levyem sa 17 poena (7/15), dolaze do konačnih plus 19. U redovima gostiju, koji su doputovali sa samo osam igrača, najbolji Adam Hess sa 20 poena (8/16).

Nakon serije poraza Leverkusen polako bježi iz zone najugroženijih. Do važne pobjede Giantsi su stigli na gostovanjukod posljednjeplasiranog Nürnberga, kojeg su svladali sa lakih 88:73. Odličnu partiju u dresu gostiju pružio je Eric Taylor sa double double učinkom od 22 poena (8/14) i 12 skokova, dok je Derrick Allen postigao 19 poena (5/11) uz osam skokova. Kod domaćina 22 poena Gioulekasa (8/16) te double double Rousea, 15 poena (5/8) i 13 skokova.

Najzanimljiviji susret kola odigran je u Frankfurtu, gdje su o pobjedniku susreta između DB Skylinersa i Tübingena odlučivali produžeci. Nakon 85:85 u regularnih 40 minuta, spretnijom momčadi u nastavku su se pokazali domaćini, koji su slavili sa tijesnih 104:102. Najbolji u redovima domaćina bio je Travon Levar Bryant sa double double učinkom od 26 poena (11/21) i 11 skokova te Eric Chatfield sa 27 poena (9/19). Kod gostiju vrijedi izdvojiti učinak Raška Katića od 18 poena (4/13) i čak 20 skokova.

Neizvjesno je bilo i u dvoboju Oldenburga i Bremerhavena, kojeg su sa 62:60 u svoju korist riješili domaćini, ponajviše zahvaljujući trečoj četvrtini (17:5). U susretu u kojem strijelci nisu bili raspoloženi, prvo ime domaćina D'Or Fischer sa 13 poena (6/8), dok kod gostiju 16 poena Briana Jonesa (6/10).

Teže od očekivanog Kőln je došao do pobjede na domaćem parketu protiv Giessena. Gosti su odlično izgledali u prvih 20 minuta, koje su riješili u svoju korist sa 31:27, da bi domaćini zahvaljujući trećoj četvrtini (20:12) preokrenuli susret i na kraju došli do konačnih 60:57. U redovima aktualnog prvaka jedini dvoznamenkasti učinak imali su Immanuel McElroy sa 16 poena (7/10) te Grünheld sa 13 poena (4/13) i 12 skokova. Kod gostiju najbolji Robert Maras sa 16 poena (8/10) i 10 skokova.