Nancy pobjednik derbija kola

Dalibor Kraljik • petak, 12.01.2007.

Večeras je odigran derbi 17. kola prve francuske košarkaške lige u kojoj su se susreli prvoplasirani Nancy i petoplasirani Dijon...

Vodeći je Nancy u svojoj dvorani Palais des Sports u prvoj utakmici 17. kola francuskoga prvenstva dočekao petoplasiranu momčad Dijona. Nancy je bio dominantan cijelu utakmicu, prepustivši gostima samo jednu četvrtinu.

Prva četvrtina pripala je domaćinu s devet poena razlike (26:17), dok je na poluvremenu prednost Nancya povećana na +13. U prvoj četvrtini nastavka utakmice Dijon smanjuje razliku na 69:60, međutim u konačnici, premoć Nancya završava krajnjim rezultatom 85:73.

Kod domaćina najraspoloženiji Maxime Zianveni s postignutim double-doubleom (14 poena i deset skokova) i Cyril Julian s 20 poena (8/9). Kod Dijona Maleye Ndoye 17 poena (6/14) i T. J. Lux s 14 postignutih poena (6/15).

Francuska košarkaška liga, 17. kolo, rezultati:Nancy-Dijon 85:73.

Francuska košarkaška liga, raspored preostalih utakmica 17. kola, 13. 1. 2007. Adecco ASVEL-Bourg, Orleans-Gravelines, Reims-Le Mans, Besancon-Cholet, Paris-Le Havre, Roanne-Clermont, Hyeres-Strasbourg, Pau-Orthez-Chalon/Saone (14. 1.).