PHILADELPHIA 76ers - Chicago Bulls 99:91
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Kukoč, Toni352-61-31-2044331106
INDIANA Pacers - Minnesota Timberwolves 110:113 n.p.
Tabak, Žan263-40-00-0246040116

Toni Kukoč se, uz bučni pozdrav navijača, vratio u Chicago startavši u prvoj petorci 76ersa. Uz veliku minutažu, naš je najbolji igrač postigao šest poena, ali uz samo šest ispucanih lopti. To, međutim, nije ništa pomoglo Bullsima, koji su očekivano poraženi od momčadi s najboljim omjerom u ligi. Za Sixerse je stvari riješavao Allen Iverson, koji je, uz već tradicionalno veliki broj poena (33, šut 12-25) imao i osam asistencija i pet skokova, ali i sedam izgubljenih lopti. Iverson je, inače, s osam poena imao veliku ulogu u seriji 14:0, koja je sredinom četvrte uništila Bullse. Najslabija momčad lige je prethodno, u trećoj četvrtini, već bila "u rupi", ali se serijom 15:1 uspjela privremeno vratiti u egal. Za Sixerse su dobar napadački učinak imali i Theo Ratliff sa 14 i, s klupe, Aaron McKie s 18 poena. Kod Bullsa najbolji Ron Artest s učinkom karijere od 29 poena (15 u trećoj dionici), te Elton Brand (14 skokova) i Ron Mercer sa po 20 poena. Kod domaćina je u zapisniku bio i Dalibor Bagarić, ali je svih 48 minuta proveo na klupi.
Indiana Pacersi su u uzbudljivoj utakmici nakon produžetka poraženi u Minnesoti. Od naših je, nakon nekoliko utakmica bez igre, u momčadi Pacersa sa solidnih 26 minuta opet "oživio" Žan Tabak (šest poena uz šut 3-4, šest skokova), dok je Bruno Šundov utakmicu promatrao s klupe. Utakmica je riješena nakon što se Terrell Brandon (16 poena, 8 asistencija) s četiri poena u završnici produžetka iskupio za propuste iz završnice regularnog vremena, kada je u posljednjoj minuti dva puta promašio šanse za pobjedu. Pri samom kraju dodatnih pet minuta Indiana je još imala priliku za izjednačenje rezultata, ali je Jalen Rose (31 poen, devet u produžetku) promašio tricu. Najbolje je u redovima Timberwolvesa odigrao Kevin Garnett, koji je ostvario svoje najbolje sezonske učinke u poenima (34, šest u produžetku) i skokovima (20). Pridružila su mu se čak petorica suigrača s dvoznamekastim brojem poena, Brandon i Chauncey Billups po 16, LaPhonso Ellis 14, te Anthony Peeler i Wally Szczerbiak po 12. Pacersi nisu imali tu širinu, uz Rosea istakli su se tek Reggie Miller (20) i, s učinkom karijere od 30 poena, Jermaine O`Neal.
Cleveland Cavaliersi ne posustaju, pobjedom protiv Utah Jazza, šestom u nizu, i dalje "prkose" svim predsezonskim očekivanjima. Odlično je obrambeno (na Karlu Maloneu, osobito u posljednjoj četvrtini) i napadački (15 poena) odigrao Clarence Weatherspoon, dodao je i 12 skokova, sjajan i Andre Miller (22 poena), te Zydrunas Ilgauskas (17 poena, osam skokova). Kod Jazza najbolji John Stockton (16 poena, sedam asista), a dobar i Donyell Marshall sa 14 poena. Karl Malone je postigao 13 poena, uz slab šut 4-17, a imao je i devet skokova.
Phoenix Sunsi su u San Antoniju nastavili sa slabim izdanjima, protiv Spursa ih je uništila očajna posljednja četvrtina, kad su u periodu od devet minuta uspjeli ubaciti samo dva poena, a ukupno 13. Slab postotak šuta tijekom cijele utakmice (samo 31,1%, najniže u sezoni) također nije pomogao. Domaći su igrači to, naravno iskoristili, Tim Duncan i David Robinson su, s kombiniranim učinkom od 35 poena i devet blokada (Duncan 17 i 3, Robinson 18 i 6), bili dobri na oba kraja terena. Pridružili su im se i Antonio Daniels (u petorci umjesto ozlijeđenog Averya Johnsona) sa 17, te Derek Anderson s 15 poena, dok su kod Sunsa nešto više pokazali Rodney Rogers (16 poena, šut 5-20), Jason Kidd (12 poena, 4-20 iz igre, 0-8 u posljednjoj četvrtini) i Cliff Robinson (12 poena, šut 4-15). Uz takve brojke, osam poena zaostatka uopće nije loše.
Miami Heat je, pobjedom nad Golden State Warriorsima, dosta uspješno (tri pobjede, dva poraza) okončao turneju po zapadu. U Oaklandu nisu imali većih problema, jedina naznaka uzbuđenja javila se u posljednjoj minuti, kad je najslabija momčad Zapadne konferencije došla na četiri poena zaostatka, ali su Brian Grant (23 poena, 14 skokova) i Anthony Mason (19 poena i osam skokova) važnim koševima otklonili opasnost. U redovima Heata dobra je bila i vanjska linija Eddie Jones (17 poena, osam skokova) - Tim Hardaway (12 poena i devet asista), dok je kod domaćina najviše pokazao "rookie" centar Marc Jackson s 26 poena (šut 12-14) i deset skokova. Antawn Jamison s 18 i Larry Hughes sa 17 poena ipak nisu briljirali, kombinirano šutirajući tek 12-32.
Denver Nuggetsi su, nakon dvanaest poena prednosti na poluvremenu, u Houstonu zamalo "stradali" u posljednjim trenucima, ali je Cuttino Mobley (20 poena, šut 6-16), prethodno oduzevši loptu Nicku Van Exelu, promašio šut za pobjedu. Van Exel je, unatoč propustu koji je mogao odnijeti Nuggetsima pobjedu, bio odličan, postigavši 17 od svojih 26 poena u drugom poluvremenu, kad je postalo "gusto", dodavši osam asistencija. Sličan učinak je u redovima Rocketsa imao Steve Francis (26 poena, 21 nakon poluvremena). U redovima pobjednika vrlo su dobri bili Voshon Lenard s 19, Raef LaFrentz s 14, te Antonio McDyess sa 17 poena (šut 6-17) i 20 skokova. Kod domaćina su, uz Francisa i Mobleya, nešto više pokazali Maurice Taylor (16 poena) i Kenny Thomas (12 poena i devet skokova).