Gospićanke korak do ispadanja

Branimir Korać • četvrtak, 11.01.2007.

Već nakon prvog susreta šesnaestine finala Fibinog Eurokupa, košarkašice Gospića nalaze se na rubu eliminacije. Francuski Montpellier napravio je veliki posao već u prvom susretu slavivši u Gospiću sa 14 poena prednosti...

Košarkašice Gospića poražene su u prvom susretu šesnaestine finala Fibinog Eurokupa. U Gospiću je gostovala jaka francuska ekipa Lattes Montpellier i odnijela pobjedu 70:56. Prvih 13 minuta proteklo je u rezultatski izjednačenoj igri nakon čega Francuskinje mini serijom 7:0 bježe na 28:21 poslije čega se Gospićanke više nisu vratile u utakmicu. Prednost gošći iz minute u minutu je rasla, a na startu posljednje četvrtine iznosila je ogromnih plus 21, 60:39. Do kraja susreta domaće igračice uspjele su ublažiti poraz, ali malo im to znači uoči uzvrata u Francuskoj.

Najbolje u pobjedničkoj ekipi bile su Sandra Dijon s 13 poena (6/6) i sedam skokova te Elodie Bertal s 11 poena (5/10) i pet skokova. Kod Gospića Vita Kuktiene 15 poena (6/10) i Diana Najdenova 12 poena (4/9).

Talijanska Palacanestro Ribera nosi na uzvrat kod Nadežde prednost od šest poena pobjedom na svom parketu 76:70. Ruskinje su bile u vodstvu uoči posljednje četvrtine, ali Ribera uspijeva preokrenuti rezultat. Predvodile su ju Laura Macchi s 19 poena (6/9) i Jacqueline Anita Moore sa 17 poena (5/7) i devet skokova. Kod gošći iz Rusije Žana Gorodeckaja (6/10) i Elena Berseneva (5/11) po 14 poena.

Očekivanu pobjedu ubilježile su i druge talijanske predstavnice, igračice Lavezzini Basketa koje su slavile u Ruzomberoku 95:80. Od samog početka susreta gošće su imale kontrolu igre u svojim rukama i na kraju zasluženo slavile. Najbolja kod Lavezzinija bila je Megan Marie Mahoney s 26 poena (9/15) i osam skokova, a odlično je odigrala i naša reprezentativka Emilija Podrug koja je ubacila 18 poena (8/14) uz devet skokova i sedam ukradenih lopti. Kod domaćina Lori Vanessa Nero 18 poena (6/15) i 12 skokova te Lenae Williams 16 poena (6/19).