Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Kukoč, Toni333-100-31-2369412107
INDIANA Pacers - Toronto Raptors 98:99 n.p.
Tabak, Žan252-30-02-2325040116

U najzanimljivijoj NBA utakmici prošle noći Utah Jazz je, predvođen odličnim Karlom Maloneom (41 poen, 13 skokova), i bez pomoći trenera Jerrya Sloana tijekom većeg dijela utakmice (isključen u prvoj četvrtini) slavio u Philadelphiji. Važnu je ulogu odigrao veteran Danny Manning, koji je 12 od svojih 16 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Manning je u samoj završnici sa četiri poena donio preokret i vodstvo Jazza, koje u posljednjim trenucima pokušajima s trice više nisu uspjeli oduzeti ni naš Toni Kukoč (startao u petorci, sedam poena, šut 3-10, devet skokova za 33 minute), kojeg je blokirao Donyell Marshall, a nakon uhvaćene lopte ni Allen Iverson (učinak sezone od 45 poena, šut 15-34). Kod Sixersa su Iversona najbolje pratili Theo Ratliff (13 poena, sedam skokova) i Tyrone Hill (devet poena, 12 skokova), dok kod Jazza valja istaknuti i Marshallov učinak od sedam poena i 10 skokova.

Dvoboj u Indiani između domaćih Pacersa i Toronto Raptorsa okončan je tek nakon produžetka, a odluka je pala u posljednjim trenucima kada je bivši igrač Pacersa Antonio Davis (10 poena, šut 2-14, 19 skokova) pogotkom iz slobodnog bacanja donio gostima odlučujuću prednost. Veći dio utakmice protekao je u realizatorskom dvoboju Vincea Cartera (45 poena, 17-30 iz igre) i Indianinog Jalena Rosea (učinak karijere od 42 poena, šut 17-29), koji je pokušao nadomjestiti slabiji učinak Reggieja Millera (10 poena, šut 3-9). U izjednačenoj je utakmici presudio veći broj raspoloženih gostujućih igrača, jer su, uz Cartera, dobro odigrali i Corliss Williamson (16 poena, šest skokova), te, s klupe, Alvin Williams (15 poena), dok su u redovima Pacersa pomogli tek Austin Croshere (14 poena, šest skokova) i, donekle, Travis Best (10 poena, ali samo 4-18 iz igre, 10 asistencija). Od naših je igrao samo Žan Tabak, uz učinak od šest poena i pet skokova za 25 minuta, dok je Bruno Šundov ponovno utakmicu odgledao s klupe.

Dallas Mavericksi su četvrtom uzastopnom pobjedom nastavili odličan niz nakon povratka trenera Dona Nelsona na klupu (obavljao pretrage zbog karcinoma prostate), kojem je pobjeda protiv Portland Trailblazersa bila 944. u karijeri, čime se na trećem mjestu najuspješnijih NBA trenera u povijesti izjednačio s Billom Fitchom. Mavericksi su protiv Portlanda pokazali da mogu i protiv najjačih momčadi u ligi, izašavši kao pobjednici u dosta "naelektriziranoj" atmosferi. Povišene su tenzije donijele čak sedam tehničkih pogrešaka (četiri za Blazerse, tri za domaće igrače) i isključenje gostujućeg trenera Mikea Dunleavyja šest minuta do kraja. Osim "rata", bilo je i košarke, a tu je, s 29 poena i 12 skokova, ponovno prednjačio Dirk Nowitzki, uz dobru pratnju Michaela Finleya (20 poena, šut 8-18), Stevea Nasha (18 poena, osam asista) i Shawna Bradleya (13 poena, 12 skokova). Blazerse su predvodili Damon Stoudamire (22 poena) i Rasheed Wallace (20, uz sedam skokova), a dobri su bili i Steve Smith sa 14, te Scottie Pippen (devet asistencija) s 11 poena.

Cleveland Cavaliersi su bez većeg otpora poraženi u San Antoniju, a uništio ih je njihov bivši član (10 godina) Danny Ferry, koji je, ušavši s klupe, predvodio Spurse sa 16 poena. Pridružili su mu se Tim Duncan (14 poena, 5-14 iz igre, 12 skokova) i Derek Anderson (13 poena), dok su kod gostiju, koji su jedino dobro razdoblje, došavši do izjednačenja, imali u trećoj četvrtini, najbolje odigrali Chris Gatling s 18, te Andre Miller (10 asistencija) i Lamond Murray sa po 14 poena.

U Seattleu su domaći Supersonicsi, predvođeni Garyem Paytonom ("triple-double" - 19 poena, uz slab šut 9-30, 12 skokova, 10 asistencija), protiv Sacramento Kingsa preokrenuli 15 poena zaostatka iz prvog poluvremena. Payton je s 10 poena imao važnu ulogu u seriji 23-10 u trećoj četvrtini, kojom su se domaći vratili u "egal". Kingsi su imali šansi i u završnici, ali su propustili +7 sredinom posljednje dionice, te još nekoliko prilika u posljednjim trenucima. Kod Sonicsa su dobro odigrali i Ruben Patterson (po 15 poena i skokova), Rashard Lewis (15 poena, devet skokova) i Pat Ewing (12 poena, 11 skokova), dok je goste, s 20 poena i 13 skokova, predvodio nervozni Chris Webber (stalno se svađao s Vinom Bakerom), a pridružio mu se tek Predrag Stojaković (18 poena, sedam skokova).

Najružniju utakmicu večeri vidjeli su gledatelji u Charlotte Coliseumu, ali im je barem utjeha što su njihovi Hornetsi slavili pobjedu protiv Miami Heata. Ukupno samo 121 poen (65-56 za domaće) dovelo je "predstavu" u Charlotteu na drugo mjesto najneproduktivnijih utakmica (iza utakmice Boston-Milwaukee odigrane davne 1955.) u NBA povijesti. "Povijesni" su bili i igrači Heata, koji su se, ubilježivši 56 poena i samo 19 pogodaka iz igre, upisali u knjige klupskih rekorda. U općem sivilu teško je izdvojiti najbolje pojedince, kod Hornetsa je vrijedan učinak Jamala Mashburna (19 poena, 14 skokova) i Davida Wesleya (13, uz šut 5-14), dok je, zamislite, kod Heata čak i bilo pojedinaca s dvoznamekastim brojem koševa, a to su Anthony Mason (10 skokova, šut 4-9) i Brian Grant (3-8 iz igre) sa po 11 poena.