Byggmarku pobjeda karijere, Ivica vrlo dobar

Goran Tomičić • subota, 27.01.2007.

Pobjednik čuvenog slaloma u Kitzbühelu je mladi Šveđanin Jens Byggmark. Vodeći nakon prve vožnje nije kalkulirao u drugoj vožnji i još jednim odličnim nastupom došao je do rezultata karijere. Ivica Kostelić u odnosu na prvu vožnju pao je za tri pozicije i završio kao još uvijek vrlo dobar sedmi...

Kitzbühel je danas definitivno potvrdio novo ime u vrhu slaloma. Jens Byggmark, koji je već na početku sezone u Leviju osvojio peto mjesto i najavio dobre rezultate, danas je došao do prve pobjede u karijeri. Bygmark je vozio rutinski i izgledalo je kao da ima nekoliko sezona iskustva, a ne tek četiri utrke. Nakon Larssona i Myhrera. Byggmark je treći Šveđanin koji je ove sezone pobijedio u slalomu. Matt je, nakon desetog mjesta u prvoj vožnji, agresivnim nastupom ostvario najbolje vrijeme druge vožnje i osvojio drugo mjesto, ali ni iskusni Austrijanac nije mogao protiv švedske senzacije. Njemački veteran Alois Vogl je, nakon 16. mjesta u prvoj vožnji, uspio doći do postolja.

I u drugoj vožnji je padao snijeg koji je stvarao probleme skijašima. Ivica Kostelić, je unatoč teškim uvjetima na stazi, odličnim nastupom osvojio bodove koji mu u nastavku sezone mogu omogućiti uključivanje u borbu za Mali kristalni globus u slalomu.

Zurbriggen je u prvoj vožnji bio na 14. mjestu, ali iskusni Švicarac je dobrim nastupom u drugoj vožnji zaostao samo 13 stotinki za trećeplasiranim Voglom. Raich je potvrdio da još ima izgleda u borbi za Veliki kristalni globus. Iznenađenje utrke je Švicarac Marc Gini na desetoj poziciji. Svindal je 13. mjestom zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Rocca i Ligety su razočarali, dok je Palander uspio doći do 18. mjesta, nakon pogreške u prvoj vožnji i tek 30. pozicije. Berthod je odlično vozio, ali je u donjem dijelu "haklao" jedna vrata i odustao.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Svindal je povećao prednost na 68 bodova ispred Cuchea, a Bode Miller je još jednim odustajanjem u slalomu propustio novu priliku za priključak. Nevjerojatan je podatak da Miller ove sezone još nije završio slalom, a od posljednjih 11 utrka završio je samo dvije. Teško je očekivati da Fill može do ukupne pobjede, ali Raich je serijom dobrih rezultata uvećao svoje izglede.

Do kraja sezone skijaši voze još pet slaloma i sve je moguće. Vjerojatno će osvajač Malog kristalnog globusa biti poznat tek kad posljednji skijaš na finalu Svjetskog kupa uđe u cilj. Trenutno je vodeći Byggmark sa samo 18 bodova više od Raicha i Larssona. Ivica Kostelić je na 12. mjestu, ali ako u sutrašnjem slalomu u Kitzbühelu i 30. siječnja u Schladmingu ostvari dobre rezultate, imat će odlične izglede u borbi za slalomski globus.