Borik zaustavio Cedevitu

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2007.

U derbiju 14. kola A-1 lige košarkaša Cedevita je ubilježila drugi ovosezonski prvenstveni poraz. Zagrepčane je u Jazinama nadvisio Borik. Brođani su pobjedom u Dubrovniku došli na korak od "jedinice" uoči Lige za prvaka...

Derbi 14. kola A-1 lige košarkaša igran je u Zadru gdje je Borik ugostio Cedevitu. Zagrepčani nisu na neugodnom gostovanju uspjeli proći neokrznuti, Borik je odličnom igrom u završnici susreta izborio pobjedu 86:80. Ovom pobjedom Borik je sačuvao treću poziciju dok je Cedevita ubilježila drugi ovosezonski poraz koji će ju možda stajati prvog mjesta u ovom dijelu A-1 lige. Najbolji kod Borika u ovom susretu bili su Čiklić s 21 i Žorž s 20 poena dok su Cedevitu predvodili kapetan Vučković s 26 i Miliša sa 14 poena.

Malo je nedostajalo da i druga momčad s vrha ubilježi poraz. Svjetlost Brod gostovao je kod Dubrovnika i uoči posljednje četvrtine gubio čak 76:61, ali u zadnjih deset minuta neiskusna domaća momčad ispušta ovu ogromnu prednost i Brođani na kraju slave 90:88. Kod Brođana najbolji su bili Krunoslav Rimac s 34 i Ljubo Šamadan s 23 poena. Kod domaćina Ivan Novačić 22 i Josip Glavinić 18 poena.

Važnu pobjedu u borbi za Ligu za prvaka ubilježio je Kvarner u Šibeniku 94:89. Susret je odlučen u završnici treće četvrtine kada gosti rade 18:0 i u posljednjih deset minuta Šibenčani više nisu mogli do preokreta. Goste je predvodio trio Marić (26) - Grbešić (28) - Maleš (27 poena) dok su najbolji kod Šibenčana bili Žorić s 25 i Drezga s 21 poenom.

Alkar je na poluvremenu protiv Osijeka zaostajao 11 poena, ali sjajnom igrom u trećoj četvrtini Sinjani su došli do preokreta. U posljednjoj četvrtini dodatno su povećali prednost te na kraju ubilježili pobjedu 79:69. Ćurković s 18 i Modrić sa 16 poena bili su najbolji kod Alkara, a kod Osijeka Kešina s 22 i Budimir sa 16 poena.