Borik P. - Split CO: Split se upoznao s pobjedom

Bernard Jurišić • srijeda, 07.03.2007.

Split CO krenuo je pobjedom u prvo kolo prvenstvene Lige za prvaka. S tri nova igračka aduta, trener "žutih" Slobodan Subotić uspio je malo promijeniti "krvnu sliku" momčadi koja u regionalnoj ligi služi kao "kanta za napucavanje" i uzeti pobjedu koja bi mogla donijeti malo vjere u momčad sa Gripa. Veliko pojačanje mogao bi biti Andrija Stipanović, koji je već u prvom nastupu ostvario "dvostruko-dvostruki" učinak...

Nova liga, nova lica, nove navike. Sa zanimanjem se iščekivala prva utakmica Splita CO u novom sastavu, kojemu su se pridružila tri nova lica, stranci Barkley i Gjuroski, te mladi reprezentativac Andrija Stipanović.

"Žuti" su se zadarskim "haklerima" uspjeli nametnuti od samog početka, iako se Borik znao vraćati. Krajem druge četvrtine gosti su serijom 2:8 uspjeli otići na prednost, pa se odmor dočekao s vodstvom Splita 45:52, uz pet trica i 20 poena Ayusa.

Na otvaranju treće četvrtine splitskom treneru Subotiću opet se počela dizati kosa na glavi, jer su domaćini brzo stigli i prestigli gostujuću prednost. No, "crna rupa" Splićana ovog puta nije bila beskrajna, pohvatali su konce u drugom dijelu treće četvrtine i od 63:63 otišli na 63:71 na kraju trećeg perioda.

U posljednjem dijelu igre, serijom mladog centra Stipanovića "žuti" su dohvatili najveću prednost, 71:85 u 37. minuti. Igrače Borika nije služilo njihovo najjače oružje - šut, pa su "žuti" bez većih problema uspjeli obraniti pobjedu na otvaranju Lige za prvaka.

Larry Ayuso završio je utakmicu s 29 ubačaja, njemu uz bok billi su Perić s 19 ubačaja i novak Stipanović s 14 poena, 10 skokova i 3 blokade. Kod domaćina trojka Ivanov (17 poena i 8 skokova) - Dundov - Čiklić nije bila dovoljna za uspjeh "mlađeg zadarskog brata".