NBA: 76ersi izgubili utakmicu i Iversona

Bojan Poturica • subota, 23.12.2000.

Philadelphia 76ersi su izgubili u susretu protiv New York Knicksa. Na domaćem parketu, Sixersi su izgledali grozno, a igrali su bez Thea Ratliffa, Matta Geigera i Erica Snowa koji su ozlijeđeni. Da stvar bude gora u zadnjoj četvrtini se ozlijedila i megazvijezda Allen Iverson te je tako Philadelphia ostala bez glavnog igrača. Iverson že biti van terena od 2-4 tjedna i to bi moglo biti veoma bolno za Sixerse, posebno ako se ne vrate Ratliff i Geiger. Sve se više prste upućuje u Larrya Browna koji svoje ključne igrače previše koristi i ne dopušta im odmor. U redovima Knicksa najbolji su bili Allan Houston (27 koševa, trice 5-5, 6 skokova) i Latrell Sprewell (20 koševa, 9 asistencija, 6 skokova). Iverson (18 koševa, šut 5-18, 8 asista) je predvodio domaćine, a Toni Kukoč (5 koševa, 3 skoka) je igrao 18 minuta i ponovno se nije predstavio u najboljem izdanju gledateljima HRT-a. Knicksi su tako pobijedili te prekinuli niz od četiri poraza u zadnjih pet utakmica.

Los Angeles Lakersi igraju sve bolje iako pobijeđuju malim rezultatom. Večerašnjom pobjedom protiv Mavericksa u Dallasu, Lakersi se u Grad anđela vraćaju sa 100-postotnim uspjehom iz četiri gostujuće utakmice. Kobe Bryant (35 koševa) i Shaquille ONeal (28 koševa, 9 skokova) bili su odlični, a ovoga im se puta priključio i Rick Fox (15 koševa, 12 skokova). Bryant je drugu noć zaredom šutirao iznad 50% (12-20). Dirk Nowitzki (29 koševa, 10 skokova) i Michael Finley (22 koša, po 8 asistencija i skokova). Trener Dallasa, Don Nelson, je koristio poznatu strategiju u igri protiv Jezerčana, popularno zvanu hack-a-shaq. U prvih 14 minuta utakmice, Nelson je izmijenio čak 6 igrača na Shaqu te su ga oni faulirati. Od prvih deset pokušaja, Shaq je pogodio tri bacanja, ali je zato pogodio sedam od drugih deset pokušaja za 10-20 sa linije slobodnih bacanja. "Liga mora nešto učiniti u svezi toga prije no što se netko ozlijedi. Svatko pokušava igrati prljavo sa mnom ozlijedit će se prije no ja", rekao je ONeal.

Svi rezultati: Indiana - Utah: 101-109, Philadelphia - New York: 71-91, Toronto - Atlanta: 72-78, Miami - Cleveland: 103-95, Dallas - LA Lakers: 103-108, Minnesota - Charlotte: 74-83, Spurs - Golden Sate: 105-87, Denver - Portland: 116-96, Seattle - Washington: 107-87, Vancouver - Sacramento: 93-95