Slaven Belupo - Kamen Ingrad: Farmaceutima važna pobjeda

Važne bodove ostvario je Slaven Belupo u subotu protiv Kamen Ingrada, pogocima Miljenka Mumleka i Srebrenka Posavca, dok je poraz gostiju u sudačkoj nadoknadi smanjio Saša Šest. Farmaceuti su stvorili još niz prigoda, ali im je loša realizacija onemogućila ostvarenje visoke pobjede...

Gosti su skoro poveli, ali se Sivonjić u dobroj situaciji nije snašao, a na drugoj strani uzvratio je Radeljić, no njegov udarac glavom nakon kornera Mumleka otišao je pored gola. Za vodstvo je pogodio Mumlek već u 13. minuti, nakon asistencije Posavca. Koprić je bio nemoćan, lopta je odsjela u gornjem lijevom kutu.

Teško je nabrojati sve šanse domaćih do kraja prvog dijela, u prigodama su se nalazili Kristić, Bošnjak, Zahora, Mumlek i Posavec, a na drugoj strani je udarac Čordaša obranio Lisjak.

U nastavku je Slaven nastavio s agresivnom igrom. Pogodak Bodrušića nije priznat zbog zaleđa, a Zahora je u 54. minuti promašio okvir gola nakon odlične asistencije Vručine. No, sve je riješio Posavec u 62. minuti, kad je iz slobodnog udarca s više od 30 metara prebacio domaću obranu i Koprića za 2:0.

U završnih 15 minuta pala je koncentracija domaćih igrača, Kamen je bio sve opasniji. U drugoj minuti sudačke nadoknade, Šest je iz daljine lijepo pogodio za konačnih 2:1.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841