Borik - Kvarner: Zadrani umalo prokockali pobjedu

Bruno Blumenschein • srijeda, 21.03.2007.

Drugi dan trećeg kola Lige za prvaka je donio susret Borik-Puntamike i Kvarner Novog Resorta. Domaći košarkaši su došli do druge pobjede u tri nastupa, ali im je za bodove bio potreban produžetak iako su imali velikih 17 koševa prednosti...

Emotivno ispražnjeni nakon velike pobjede protiv Zadra, košarkaši Borika su dočekali goste iz Rijeke. Prvi dio je pokazao kako će gosti imati težak posao u Jazinama jer su nakon prvog dijela bili u zaostatku od osam koševa (48:40). Od uvjerljivijeg minusa ih je spasio raspoloženi Maleš, koji je pogodio sva četiri šuta za tri poena.

Otvaranje drugog poluvremena je donio koncentriranije Zadrane, koji preko Ivanova, a zatim i prodora Devića dolaze do najvećih 17 koševa prednosti (61:44) u 28. minuti. Košarkaši Kvarnera nisu imali kvalitetne napadačke ideje, a nakon što je Maleša stao vanjski šut većina lopti je išlo na Jere Macuru.

Velika prednost kao da je uspavala Borik, koji počinje raditi sve više pogrešaka, a u obrani ne uspijevaju zaustaviti prije svih Macuru i Vrsaljka. Zaostatak riječke momčadi se smanjuje iz napada u napad, a uvelike im je pomogao i neraspoloženi Roko Čiklić u redovima Borika.

U posljednju minutu domaći igrači ulaze s pet poena prednosti, ali broj izgubljenih lopti se nastavio gomilati, što su iskoristili Gouard i iskusni Marić za dolazak na samo dva koša zaostatka (78:76), 29 sekundi prije kraja. Priliku za izjednačenje dobiva Grbešić, što koristi za 78:78 nakon čega Dević gubi loptu u prilici Borika, a Vrsaljko promašuje šut za pobjedu Kvarnera.

Produžetak je donio dominaciju Borika, predvođen Dražovićem i Ivanovim. Ubrzo je zadarska momčad otišla na pet poena prednosti, što Kvarner ne uspijeva više dostići i Borik bilježi konačnih 95:86. Macura je predvodio strijelce sa 23 poena, dok je Maleš dodao 19 koševa. Kod Borika su Mrva sa 18 poena i Ivanov sa 17 poena bili najzaslužniji za drugi uspjeh u Ligi za prvaka.