Borik - Cibona: Nikad lakše kroz Jazine

Bruno Blumenschein • subota, 07.04.2007.

Uvjerljivom predstavom u petom kolu Lige za prvaka na gostovanju kod Borik-Puntamike, Cibona je nastavila pobjednički niz. Kraj susreta su vukovi dočekali s okruglih plus 30, uz dobru predstavu Marina Rozića i standardno kvalitetnog Davora Kusa...

S dosta nesigurnosti je Cibona otputovala u Zadar, gdje je vukove dočekala momčad Borika-Puntamike. Domaći "hakleri" su prošlih godina već znali iznenaditi Zagrepčane pa je trener Dražen Anzulović tražio punu koncentraciju za nastavak pobjedničkog niza. Zuline uskršnje želje su se obistinile jer je nakon 15. minute na terenu postojala samo jedna, njegova momčad.

Gosti su se na početku odvojili na dvoznamenkastu prednost, ali Borik predvođen Dražovićem radi seriju 10:0 i u 13. minuti dolazi na samo dva poena zaostatka (30:32). Dodatna briga klupi Cibone je bila i ozljeda Davora Kusa, koji je ostao na klupi, a dobro reagirao Marton Bader za novo odvajanje na 38:30. Napad domaćina je prestao prijetiti, a Mate Mrva je izašao zbog ozljede, dok je Ivo Pavić zaradio treću osobnu pogrešku.

Prevedeno na rezultat, Cibona je slobodnim bacanjima Marina Rozića otišla na plus 12, a napadački post Borika prekida tek Paolo Tičina ulazom za 42:32. Dok je Kus na klupi liječio ozljedu, Rozić je na parketu zadavao najviše problema domaćinu te košem uz prekršaj odvodi svoju momčad na 49:35 u samoj završnici prvog dijela.

Početak drugog poluvremena je donio nastavak loše igre u napadu Borika, što Cibona koristi za odlazak na uvjerljivih 56:38. U idućem napadu Brent Wright svojim desetim poenom prvi puta postavlja okruglih 20 koševa razlike (58:38) i zatvara susret. U trećem dijelu mirne Jazine su čekale kraj susreta, a 95:65 je dobar pokazatelj koncentracije Cibone i neraspoloženosti Borika. Rozić je predvodio strijelce sa 16 poena, 14 je dodao Kus, a Ivanov je za domaćine ubacio 12 koševa.