Borik - Zagreb: Mravi kroz ušicu igle

Bruno Blumenschein • subota, 14.04.2007.

U šestom kolu, ispunjenom dramatičnim završnicama i pobjedama gostiju, nije razočarao niti dvoboj Borik-Puntamike i Zagreba. Iako su Zadrani u posljednjoj minuti imali prednost od tri poena, zagrebački sastav je došao do vrlo važne pobjede u borbi za prve tri pozicije u Ligi za prvaka...

Odličan susret u zadarskim Jazinama su odigrali košarkaši Borik-Puntamike i Zagreba, a još jednom se pokazalo kako hrvatska košarka ima i u nacionalnom prvenstvu za ponuditi kvalitetnu i neizvjesnu košarku. Međutim, pokazalo se i koliko se isplati igrati NLB ligu u kojoj je Zagreb skupio iskustvo za preokret, kakav su izveli protiv Borika.

Tijekom cijelog susreta rezultatska neizvjesnost je držala oba zadarska stratega na rubu igrališta, a nakon što je u 23. minuti prilikom jednom prekršaja Ive Pavića nad Zagrebovim centrom Antom Tomićem došlo do incidenta i isključenja obojice igrača, činilo se kako Borik ima priliku iznenaditi favoritizirane mrave. Naime, zbog udarca Tomića laktom u glavu domaćeg košarkaša, došlo je do incidenta nakon kojeg su oba igrača isključenja, a glavne uloge preuzeli vanjski igrači.

Igrom koš na koš u posljednjoj četvrtini došlo se do posljednje tri minute s dva koša prednosti košarkaša Borika (70:68). Trener Zagreba Danijel Jusup, forsirao je igru s četiri "mala" igrača što se isplatilo u 38. minuti kada Josip Sesar pogađa svoju petu tricu za smanjenje zaostatka na samo pola koša (76:75), čime je nastavio tricašku seriju koju su započeli Žorž (18 poena) i Dundov.

Velika prilika za Borik je došla 47 sekundi do kraja kada kod plus dva Dević ide na crtu za slobodna bacanja, ali pogađa samo drugo za 82:79 na što polaganjem uzvraća Sesar i ponovno približava goste. Obrana presingom se Zagrebu isplatila 12 sekundi prije kraja kada kradu loptu, a Nikola Garma svojim dvanaestim poenom postavlja 83:82. U posljednjem napadu Roko Čiklić je odigrao leđima prema košu, ali Puntamičani ne pogađaju šut za pobjedu i mravi uspješno prolaze kroz jedno od najtežih gostovanja u Ligi za prvaka.