Zadar - Kvarner NR: Riječani se ispuhali u nastavku

Bruno Blumenschein • subota, 21.04.2007.

U drugom domaćem nastupu u Ligi za prvaka, Zadrani su sa 87:68 opravdali status velikog favorita protiv riječkog Kvarner Novog Resorta, unatoč izjednačenosti tijekom većeg dijela susreta...

Vidljivo je bilo na Zadranima prelazak iz derbi susreta protiv Cibone na susret protiv objektivno lošijeg Kvarner Novog Resorta. U Jazinama se skupilo nešto više od tisuću gledatelja, koji su tijekom 40 minuta mogli vidjeti kvalitetan otpor gostiju do posljednje četvrtine, uz doziranje snage prvih uzdanica Ace Petrovića.

Slika 2 od 3.

Otvaranje susreta nije dalo naslutiti kako će Riječani pružiti jači otpor jer je u posljednjoj minuti prve četvrtine Zadar imao uvjerljivih 20:9. Već početkom druge četvrtine je trener Petrović počeo s rotacijama, koje su prvobitne donijele povećanje prednosti do 31:17 u 16. minuti. Međutim, tada igrači s klupe reagiraju nešto lošije, što iskusni Jere Macura i Ivica Marić koriste za seriju 16:3 i samo minus jedan u 19. minuti.

Nakon samo 36:35 s kraja prvog dijela, povratak na parket je donio nešto ozbiljniji Zadar i ponovni odlazak na sigurnijih 60:49 u 28. minuti, iako su Riječani čak i poveli kod 43:42. Činilo se nakon četrnaestog poena Englisha za 62:49 kako Zadar uspijeva prelomiti susret, ali trica Riječana iz teške situacije i ubačaj, ponovno ih približava ispod deset poena zaostatka (62:54).

Slika 1 od 2.

I to je bilo sve od Riječana. Zadar ubacuje u višu brzinu, počinju igrati svoju brzu košarku i seriju 15:0 nije mogao prekinuti niti gostujući trener Dražen Brajković minutom odmora. Najveću prednost domaćinima donosi Rok Stipčević polaganjem iz kontra napada za 77:54, što je Aci Petroviću dalo mogućnost da u igru uvede i mlade igrače.

Talentirani Filipović i Đugum su ušli umjesto Englisha i Todora Gečevskog i u posljednjim minutama zadržali visoku prednost za konačnih 87:68. Riječanima je u posljednjoj četvrtini ponestalo snage, a Zadrani su iskoristili pad u igri Marića i Macure za pretrčavanje i laganu, šestu pobjedu sezone.

Bilo je vidljivo kako Carl English nema svoju večer, ali je ponovno bio najbolji strijelac momčadi sa 16 poena, što su nadopunili suigrači, prije svega Todor Gečevski i Juby Johnson, koji su ubacili po 14 poena. Kod gostiju je 13 poena zabio David Grbešić, koliko je upisao i Jurica Spahija.