Svjetlost - Borik-Puntamika: Zadrani preokrenuli za bodove

Bruno Blumenschein • subota, 21.04.2007.

Susret sedmog kola Lige za prvaka između Svjetlosti i Borik-Puntamike potvrdio je najave o izjednačenom susretu iz kojeg bodove nose Zadrani zahvaljujući, prije svega Roku Čikliću. Košarkaši iz Slavonskog Broda mogu žaliti za propuštenom prilikom jer su imali i devet poena prednosti u posljednjoj četvrtini...

Dolazak Borik-Puntamike u Slavonski Brod, košarkaši Svjetlosti su vidjeli kao priliku da se izjednače na tablici sa po dvije pobjede. Međutim, gosti su u svojim redovima imali Roka Čiklića, koji je veći dio susreta "silovao" loptu i pokušavao iz rezonskih i nerezonskih situacija, ali na kraju i dobio pobjedu svojoj momčadi.

Slika 1 od 2.

Zasigurno će domaći košarkaši žaliti za situacijom iz posljednje četvrtine kada su imali velikih 64:55, samo šest minuta prije kraja susreta, ali su pali nakon nepotrebne tehničke Krunoslava Rimca. Tako se Rimac "odužio" Miri Dundovu, najiskusnijem Zadraninu, koji je svoju tehničku dobio par minuta prije toga, a obojica su kažnjeni zbog prigovaranja sucima.

Tijekom cijelog susreta prednost je išla s jedne na drugu stranu, a na poluvremenu je Borik imao dva poena prednosti (37:35). Izjednačenost se nastavila i u trećoj četvrtini, a rasplet počeo u posljednjoj dionici kada Svjetlost serijom 13:0 dolazi do spomenutih 64:55, a Borik odgovara najboljim mogućim oružjem. Serija gostiju od 10:0 im je donijela vodstvo 70:67, nakon čega su do kraja susreta samo povećavali prednost.

Iako je Ante Dević s 25 postignutih poena bio prvi strijelac svoje momčadi, Čiklić je prvo ime gostiju zbog pogođenih šuteva u odlučujućim trenucima. Osim 24 poena Čiklića, zapaženo ime je bilo i ono Ivana Čulara, koji je zabilježio double-double učinak od po deset poena i skokova. Kod Svjetlosti je ponovno prvo ime bio Ljubo Šamadan s 23 poena, dok je 16 ubacio Kristijan Pregleja.