Hamburgu početna prednost protiv Ademara

Ivana Strahija • nedjelja, 22.04.2007.

U prvoj utakmici finala Kupa pobjednika Kupova HSV Hamburg bio je bolji od Ademar Leona rezultatom 28:24. Napetu je utakmicu u Color Line Areni pratilo 8700 gledatelja, broj kojeg će i strastveni ljubitelji rukometa u Španjolskoj teško nadmašiti...

Kup pobjednika Kupova, prvo kolo finala HSV Hamburg - Ademar Leon 28:24 (14:12)
Hamburg, Color Line Arena, gledatelja 8700
Suci: Slobodan Višekruna, Zoran Stanojević (Srbija)

HSV Hamburg: Stefan Schröder 1, Torsten Jansen 2, Matthias Flohr 3, Bruno Souza 1, Thomas Knorr, Roman Pungartnik, Bertrand Gille 3, Guillaume Gille 2, Krzysztof Lijewski, Igor Lavrov, Pascal Hens 6, Kyung-Shin Yoon 10
Ademar Leon: Claus Möller Jakobsen 5, Oscar Perales 7, Raul Entrerrios 5, Hector Castresana 2, Julen Aginagalde, Denis Krivochlykov, Viran Morros, Martin Stranovsky 1, Ricardo Costa 2, Santiago Urdiales, Sigfus Sigurdsson, Mateo Garralda 2

Ademar Leon: 8 minuta

Nijemci su u utakmicu protiv Ademara krenuli sa samo jednom mišlju – osvetiti se za izbacivanje iz četvrtfinala Kupa Kupova prošle sezone. Ipak, susret počinje pomalo nespretno za obje ekipe, prvo gostujući Jakobsen gubi loptu, potom Yoon, najbolji strijelac u domaćim redovima, promašuje mrežu, pa na prvi pogodak i 1:0 moramo čekati sve do 4. minute i pogotka zlatnog reprezentativca Hensa.

Kao da žele nadoknaditi 'prazne' četiri minute domaćini u kratkom roku redaju gol za golom, dva puta pogađa Flohr i još jednom Hens, a semafor pokazuje 4:1. Domaćini ne predaju vodstvo, do 15. minute susreta imaju +5 kod 9:4. Gosti kao da imaju krizu napada, Garralda i Entrerrios lako ostaju bez lopte, pa do smanjenja dolazi tek nakon time-outa, u kojem španjolski trener nimalo nježno objašnjava svojim igračima što im je činiti.

Gosti na –2 razlike dolaze tek u 26. minuti kod 11:9, pogocima Entrerriosa, Garralde i Peralesa. Razlika od dva gola ostaje do kraja prvog dijela, 14:12 sa sedam metara postavlja domaći Yoon.

U drugo poluvrijeme Hamburžani ponovno ulaze bolje, vraćaju razliku na +5 (20:15) do 39. minute. Do kraja susreta Španjolci su uspjeli razliku smanjiti za svega jedan pogodak, za što je najzaslužniji odlični domaći vratar Per Sandström koji je obranio čak tri gostujuća sedmerca.

Najbolji strijelci susreta bili su Yoon (10) na strani HSV Hamburga i Perales (7) iz redova Ademar Leona. Uzvratni susret, koji će odlučiti tko će ponijeti ovogodišnji pokal Kupa, igra se u Leonu 29. travnja s početkom u 19.15.