Senzacionalni Jerman

Goran Tomičić • petak, 23.02.2007.

Nakon Svjetskog prvenstva skijaši su danas utrkom spusta nastavili Svjetski kup. Slovenac Andrej Jerman iznenadio je favorite u Garmischu i stigao do svoje prve pobjede u karijeri. Na postolju su bili Grugger i Guay...

Nakon nekoliko dobrih rezultata u drugom dijelu sezone, Jerman se u Garmischu popeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Na zahtjevnoj stazi Kandahar Slovenac je pokazao da mu je mjesto u vrhu spusta, nije napravio nijednu grešku, a bio je siguran i u skokovima, te je zasluženo osvojio prvo mjesto. Drugoplasirani Grugger pokazao je čelnicima Austrijskog saveza da je trebao nastupiti u spustu na Svjetskom prvenstvu, zaostao je 22 stotinke. Dobru formu potvrdio je Guay, odlično je krenuo i nakon gornjeg dijela imao 15 stotinki zaostatka, u sredini je izgubio još 14 stotinki, ali slabijim nastupom u donjem dijelu izgubio je izglede za pobjedu.

Pobjednik Val d´Iserea, Dalcin, ubilježio je novi dobar rezultat, a iznenađenje utrke je njegov sunarodnjak Marc Bottollier-Lasquin na sedmom mjestu. Nevjerojatno je koliko je favorita razočaralo. Aksel Lund Svindal vozio je preagresivno i osvojio 16. mjesto, a Miller i Maier su gotovo ostali bez bodova, završili su na 28. i 29. poziciji. Walchhofer je pao u gornjem dijelu, a u tada je na stazi već bio Cuche koji je morao prekinuti nastup, a u ponovljenom startu osvojio je tek 20. mjesto.

U poretku spusta Cuche je tri utrke prije kraja sezone zadržao uvjerljivu prednost ispred Buechela i Filla, koji u današnjoj utrci također nisu ostvarili dobre rezultate, te će vjerojatno osvojiti Mali kristalni globus. U ukupnom poretku Svjetskog kupa Svindal je i dalje na vrhu, a danas je povećao prednost ispred najvećeg suparnika Raicha i Cuchea, koji nema velikih izgleda u borbi za ukupnu pobjedu. Konkurencija Svindalu i Raichu može biti još samo Miller, ali on je u lošoj formi.

Sutra u Garmischu skijaši voze novi spust.