Matt opet matirao konkurenciju

Goran Tomičić • nedjelja, 25.02.2007.

Odlični Austrijanac Mario Matt pobjednik je slaloma u Garmischu. Do svjetskog prvaka na postolju je stajao Nijemac Felix Neureuther dok je treće mjesto zauzeo svestrani Austrijanac Benjamin Raich...

Mario Matt, svjetski slalomski prvak, zadržao je prednost iz prve vožnje i ubilježio svoju prvu slalomsku pobjedu u Svjetskom kupu ove sezone. Matt je još jednom pokazao da agresivni nastupi donose dobre rezultate, nakon gornjeg dijela imao je 44 stotinke prednosti, a do kraja je iskusni Austrijanac izgubio samo tri stotinke. Neureuther je još jednom potvrdio svoj talent, odlično je nastupio pred domaćom publikom i već na prolazu bio 90 stotinki brži od Raicha, a to je znao zadržati u donjem dijelu. Raich može biti zadovoljan današnjim nastupom jer je ostvario najbolje vrijeme druge vožnje i smanjio Svindalovu prednost u ukupnom poretku.

Rezultat karijere ostvario je Janyk četvrtim mjestom, a Grange je pokazao da bronca sa Svjetskog prvenstva nije bila slučajnost. Byggmark je osvojio 12. mjesto i ne može biti zadovoljan svojim nastupom u drugoj vožnji, ostvario je tek 25. vrijeme. Svoje prve bodove u Svjetskom kupu osvojili su Švicarac Villeta i Francuz Llorach, koji su podijelili 16. mjesto. Svindal je bio tek 20. i izgubio veliki dio prednosti u ukupnom poretku.

Dvije utrke prije kraja sezone u poretku slaloma vodeći je Byggmark sa samo 20 bodova više od Raicha, a trećeplasirani Mario Matt ima samo pet bodova manje od Raicha i njih trojica će se u Kranjskoj Gori i Lenzerheideu boriti za osvajanje Malog kristalnog globusa. Teoretske izglede imaju Larsson i Neureuther, ali to je samo teorija.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Svindal je i dalje vodeći, ali Raich se približio na 53 boda zaostatka. Trećeplasirani Cuche zaostaje 70 bodova, dok je Miller nakon novog odustajanja povećao svoj zaostatak na 173 boda. S obzirom na to da Cuche bodove osvaja samo u brzim disciplinama, a Miller je u slalomu ove sezone propustio priliku već sada osigurati uvjerljivu prednost, pobjednika Svjetskog kupa će vjerojatno odlučiti borba Svindala i Raicha.

Svjetski kup skijaša nastavlja se trećeg i četvrtog ožujka u Kranjskoj Gori utrkama veleslaloma i slaloma.