Borik i Kvarner i teoretski

Branimir Korać • utorak, 27.02.2007.

Kolo prije kraja natjecanja u A-1 ligi poznati su svi sudionici Lige za prvaka. Novim pobjedama kartu za play off čekirali su Borik i Kvarner te će tako posljednje kolo biti važnije društvu s dna ljestvice koje će se boriti za bodove koji će im dobro doći u borbi za ostanak...

Kvarner je u Rijeci ugostio Svjetlost iz Broda u susretu koji je njemu puno više značio no gostima. To se osjetilo i u samom pristupu te su domaćini vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Već na poluvremenu Riječani su vodili 54:40 i u nastavku su to bez većih problema održavali za konačnu pobjedu 96:81. Ovom pobjedom Kvarner je osigurao nastup u Ligi za prvaka gdje se pridružio NLB ligašima, Cedeviti, Svjetlosti i Boriku. Najbolji kod Kvarnera u ovom susretu bili su Petar Maleš s 25 poena i Jurica Spahija s 23 poena i 11 skokova. Kod gostiju iz Slavonskog Broda Ljubo Šamadan 17 poena i Darko Pezer sa 16 poena.

Borik je uspješno prošao neugodno gostovanje u Sinju i izborio desetu prvenstvenu pobjedu. Zadrani su slavili 90:85 izborivši pobjedu boljom igrom u drugom poluvremenu. Iako gostima ovaj susret nije bio od prevelikog značaja, nisu ništa prepuštali slučaju i s najjačim snagama pobjednički su prošli kroz Sinj. Predvodili su ih Miro Dundov s 19 i Marko Žorž s 18 poena dok su najbolji kod domaćina bili Ante Bilobrk s 30 i Joško Ćurković s 13 poena.

Lider A-1 lige Cedevita nije imala milosti prema Osijeku. U gostima su slavili s visokih 106:86 potvrdivši najave kako prvenstvo namjeravaju završiti sa stopostotnim učinkom. Osječani su tražili pobjedu za održavanje nada u ostanak u igri za Ligu za prvaka, no nisu imali šanse. Gosti predvođeni Modrićem i tricaški raspoloženim Dundovićem došli su do visoke pobjede.