Norvežaninu Bergeru zlato na 15 km

HINA • srijeda, 28.02.2007.

Norvežanin Lars Berger novi je svjetski prvak u utrci na 15 kilometara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu nordijaca u japanskom Sapporu, a ušao je u skijašku povijest jer je prije dva tjedna osvojio medalju i na SP-u u biatlonu...

Berger (27) je po snježnoj oluji imao najviše snage i 15 kilometara je odskijao za nedostižnih 35:50 minuta, te tako postao prvi sportaš koji je osvajao odličja na svjetskim prvenstvima iste godine u dva sporta. Kao član norveške štafete osvojio je srebro na SP-u u biatlonu u Anterselvi prije dva tjedna.

Bjelorus Leonid Karnejenko osvojio je srebro sa zaostatkom od 35.8 sekundi, a Nijemac Tobias Angerer broncu sa 52.4 sekunde sporijim vremenom.