Dubrava i dalje na jednoj pobjedi

Branimir Korać • srijeda, 28.02.2007.

Posljednji susret 17. kola A-1 lige košarkaša odigrali su u Zagrebu Dubrava i Šibenik. U dvoboju momčadi s dna prvenstvene ljestvice uspješniji su bili Šibenčani i tako udaljili Dubravu od izravnog osiguranja ostanka u ligi pa makar i nakon Lige za ostanak...

U derbiju začelja Šibenik je odnio visoku pobjedu s gostovanja kod Dubrave. Gosti su bili bolji protivnik svih 40 minuta i posve zasluženo slavili. Očajan start i zaostatak nakon prvih deset minuta 30:16, domaćin nadoknađuje do odmora i smanjuje na svega dva poena zaostatka. Međutim već u završnici treće četvrtine ponovno im popušta koncentracija te Šibenčani rade veliku seriju te na kraju s lakoćom odlaze do visoke pobjede 91:71.

Najbolji kod Šibenika bili su Luka Žorić s 30 poena i 17 skokova te Luka Drezga s 27 poena. Kod Dubrave najistaknutiji bili su Igor Marić s 20 poena i Filip Bašljan s 14 poena i šest skokova.