Matt prestigao Raicha, Kostelić napredovao

Goran Tomičić • nedjelja, 04.03.2007.

Pobjednik slaloma u Kranjskoj Gori je Austrijanac Mario Matt. Matt je odvezao odličnu drugu vožnju i prestigao vodećeg nakon prve vožnje sunarodnjaka Benjamina Raicha. Nakon 13. pozicije u prvoj vožnji, Ivica Kostelić napredovao je za tri pozicije i završio utrku na desetom mjestu...

Matt je u drugoj vožnji još jednom pokazao da je nakon pobjede u superkombinaciji u Wengenu u najboljoj formi u zadnjih nekoliko sezona. Nakon drugog mjesta u prvoj vožnji, svjetski prvak je znao da samo agresivnim stilom može pobijediti Raicha i upravo tako je vozio. Na prolazu je izgubio deset stotinki prednosti ispred tada vodećeg Moelgga, ali do kraja je znao sačuvati veliku prednost iz prve utrke i zadao je Raichu težak zadatak, koji novi vodeći skijaš u ukupnom poretku nije uspio ispuniti. Raich je na prvom prolazu zaostao sedam stotinki, a do kraja je išao rutinirano s ciljem stvaranja što veće prednosti ispred Svindala i može biti zadovoljan drugim mjestom. Moelgg je imao veliku prednost ispred Grangea, koju je rutiniranom vožnjom sačuvao.

Slika 1 od 1.

Ivica Kostelić je nakon 13. mjesta u prvoj vožnji popravio plasman za tri pozicije i mora biti zadovoljan tim rezultatom. I u drugoj vožnji vozio je oprezno, s ciljem prekidanja niza loših rezultata te može biti zadovoljan današnjom utrkom.

Vezane vijesti

Seriju loših rezultata prekinuo je i Sasaki osvojivši sedmo mjesto. Najbolje vrijeme druge vožnje imao je talentirani Švicarac Marc Gini. Iznenadio je Šveđanin Lahdenperae osvajanjem 15. mjesta, a 16. mjestom može biti zadovoljan Karlsen, koji je jedinu pobjedu u karijeri ostvario upravo u Kranjskoj Gori prije tri sezone. Nakon dobrih rezultata u veleslalomu, domaći navijači nisu ni danas bili nezadovoljni. Valenčić je osvojio odlično 17. mjesto, a dvije pozicije ispod bio je Dragšić. Nakon dugo vremena bodove su osvojili i Česi, Filip Trejbal je na 26. mjestu. Bode Miller je i današnji slalom vozio loše, nakon nevjerojatne serije odustajanja, osvojio je tek 23. mjesto.

U ukupnom poretku sedam utrka prije kraja sezone Raich je preuzeo vodstvo sa 77 bodova više od Svindala, nakon što je Norvežanin cijelu sezonu bio na vrhu. Izglede za ukupnu pobjedu imaju još Cuche i Miller, ali to je samo teorija. Matt i Raich će u Lenzerheideu voditi veliku borbu za Mali kristalni globus u slalomu. Trenutno Matt ima 15 bodova više, ali to u ovoj disciplini ne znači gotovo ništa. Izglede ima i trećeplasirani Byggmark, koji je današnjim odustajanjem propustio veliku priliku učiniti borbu za slalomski Globus još zanimljivijom.

Slika 2 od 2.

Svjetski kup skijaša se nastavlja u norveškom Kvitfjellu od devetog do 11. ožujka utrkama superkombinacije, spusta i superveleslaloma.