Sumićev triple double

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.03.2007.

Odigrani su susreti posljednjeg kola A-1 lige košarkaša. Za kraj natjecanja u prvoj fazi A-1 lige playmaker Svjetlosti iz Broda Igor Sumić ostvario je triple double u domaćoj pobjedi nad slabim Osijekom...

Slika 1 od 2.

Najneizvjesnija utakmica posljednjeg kola A-1 lige košarkaša igrana je u Šibeniku gdje je gostovao Alkar. U od početka izjednačenom meču slavili su Alkari 97:95 tricom Tonija Caktaša u posljednjim trenucima susreta. Kod Alkara najistaknutiji bili su Ante Bilobrk s 31 poenom i deset skokova te Mirko Modrić s 14 poena i pet asistencija. Kod Šibenika Zoran Vrkić 20 poena i Luka Žorić 20 poena i 13 skokova.

Svjetlost Brod pobjednički završava prvi dio prvenstva. U Slavonskom Brodu gostovao je Osijek i upisao poraz 104:89. Ponovno su Osječani bili dobar dio utakmice u egalu da bi u drugom poluvremenu pali i dopustili domaćinu laganu pobjedu. Briljantnu utakmicu odigrao je razigravač Brođana Igor Sumić koji je ostvario prvi triple double ubacivši 13 poena uz 15 asistencija i deset skokova. Odličan je bio i Ljubo Šamadan s 26 poena i šest skokova. Kod gostiju Domagoj Kešina 27 poena i 13 skokova te Ivan Duvančić 11 poena te po šest skokova i asistencija.

Dubrava je potvrdila reputaciju najslabije momčadi lige upisavši još jedan poraz i to na gostovanju u Dubrovniku 102:91. Svih 40 minuta Dubrovnik je dominirao i otišao do nove pobjede dok gosti završavaju prvi dio natjecanja s katastrofalnim omjerom 1-15. Kod Dubrovnika u ovom susretu najistaknutiji bili su Mislav Perić s 23 poena, pet skokova i pet asistencija te Maro Lučić sa 17 poena i devet skokova. Kod gostiju iz Zagreba Vedran Pušić 19 poena i 12 skokova te Igor Marić 17 poena.

Novu pobjedu upisao je Borik koji je u Jazinama nadigrao Kvarner 64:56. U utakmici za prestiž domaćin je početkom drugog poluvremena pobjegao na desetak poena prednosti i to održavao do kraja susreta. Predvodili su ih Dundov s deset i Mrva s devet poena dok su kod Riječana najbolji bili Salamun s 14 i Vrsaljko s 13 poena.

A-1 liga, 18. kolo:
Šibenik - Alkar 95:97, Svjetlost Brod - Osijek 104:89, Dubrovnik - Dubrava 102:91, Borik - Kvarner 64:56.