Kvarner - Cibona: Riječani pružili dostojan otpor

Hrvoje Rafaelić • utorak, 06.03.2007.

Iako konačni rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu Cibone, Kvarner Novi resort je pred oko 1200 gledatelja u Dvorani mladosti sve do kraja treće četvrtine konkurirao za pobjedu nad favoriziranim gostom...

Nakon tri sušne godine na parkete Dvorane mladosti vratila se vrhunska košarka. Poseban štimung u dvorani napravila je Armada koja je cijelo vrijeme bila velika podrška domaćoj ekipi. Cibona je dobro otvorila utakmicu te je odmah nakon tri minute napravila prednost od pet poena (7:2). Riječani su mini-serijom od šest uzastopnih koševa (8:7) došli do prvog vodstva na utakmici.

Cibona je još u početničkom grču, ali čim su igrači osjetili da je momčad Kvarnera malo poletila, Cibonaši rade seriju 9:0 i dolaze do prvog većeg vodstva (16:8). Dvije minute prije kraja prve četvrtine, riječkoj publici predstavio se Amerikanac Dejuan Guard koji pogađa tricu za svoje prve poene u dresu Kvarnera. Solidnu prvu četvrtinu obje momčadi završava rijetko viđenom tricom sa svoje polovice s zvukom sirene kapetan Kvarnera Ivica Marić.

Slika 2 od 3.

U drugoj četvrtini i drugi Amerikanac Kvarnera Brandon Bender postiže svoje prve poene. Kvarner stišće Cibonu što se i vidi na semaforu (26:27). Vodstvo se naizmjence mijenja, a onda Kvarner pomoću odličnog Jere Macure i Petra Maleša odlazi na plus šest (33:27). Ipak do kraja poluvremena, Cibona nakon nekoliko početničkih grešaka igrača Kvarnera, dolazi do 36:36, rezultatom s kojim se i odlazi u svlačionice.

Drugo poluvrijeme košem započinje Riječanin u dresu Cibone Marijan Mance. Rezultat se ponovno lomi na obje strane. Prvo Kvarner radi seriju od plus četiri da bi potom Cibona preko večeras odličnog Wisniewskog napravila seriju plus sedam.

Riječani drže Cibonu na pristojnom minusu sve do dvije minute prije kraja treće četvrtine kada do tada odlični Guard i Bender skoro u istoj minuti dobivaju četvrtu osobnu pogrešku. Trener Kvarnera Dražen Brajković obojicu poziva na klupu te Cibona iskorištava neigranje dvojca koji je uz odličnog Macuru, nosio igru Riječana.

Slika 1 od 1.

Pritisak Kvarnera prestao je u posljednjoj četvrtini kada Cibona ubacuje u petu brzinu. Pet minuta prije kraja utakmice, Cibona dolazi do prednosti od 20 poena (84:64). Prvo ime gostiju Wisniewski iskorištava rupe u obrani domaćina te utakmicu završava sa 23 poena i sedam asistencija. Drugi strijelac kod Cibone bio je Wright sa 16 poena i pet skokova. Kod Kvarnera odličnu utakmicu odigrali su Jere Macura koji je upisao double-double učinak (23 poena, 13 skokova) i Brandon Bender (15 poena, pet skokova, pet asistencija).

Kvarner je u prvoj utakmici pokazao da bi mogao biti "mina" za neke vodeće ekipe. Momčad pojačana sa Guardom i Benderom sve je do posljednje četvrtine odoljevala napadima Cibone, ali za pobjedu protiv jakih momčadi trebati će im uigranost i homogenost. Brajković će sigurno pokušati izvući najbolje od svojih igrača, ali i ulaskom u Ligu prvaka Kvarner je učinio puno za riječku košarku. Priliku za novo dokazivanje imaju sljedeći utorak kada im u goste dolazi Cedevita.

A1 liga doigravanje, 1 kolo: Kvarner Novi resort - Cibona 69:91.