NBA: Iverson se vratio, Sixersi pobijedili

Bojan Poturica • četvrtak, 28.12.2000.

Allen Iverson ima veliko srce. To je potvrdio mnogo puta, baš kao i jučer. Nakon što je u susretu protiv Knicksa ozlijedio rame te se očekivala pauza od 2-4 tjedna, Iverson se vratio u momčad nakon samo pet dana te je bio najbolji u susretu Sixersa i Warriorsa. Brzonogi branič je zabio 29 koševa te je pomogao 76ersima da pobijede 20-tu pobjedu ove sezone. Osim njega raspoložen je bio i Aaron McKie (24 koša, 7 asista, 6 skokova). Toni Kukoč je igrao samo osam minuta te je postigao četiri koša uz tri asistencije. Antawn Jamison (36 koševa, 11 skokova) je bio najbolji sa druge strane.

Igrači Miami Heata igrali su odličnu obranu te su dopustili najviše 13 koševa jednom individualcu u momčadi Indiane. Jalen Rose je zabio 13, a Reggie Miller je zaustavljen na 9 koševa te je zbog protestiranja isključen u završnom dijelu utakmice. Eddie Jones (22 koša, 10 skokova, 7 asistencija) je bio najbolji igrač tokom susreta. 79 koševa koliko su zabili Pacersi je njihov najslabiji učinak sezone, "Ovakvih smo 48 minuta čekali. Vodili smo cijelu utakmicu. Igrali smo odličnu obranu. Lijepo je pobijediti za dvoznamenkastom razlikom. Svaki dan se poboljšavamo", rekao je play Heata Tim Hardaway. Žan Tabak nije ulazio u igru.

New York Knicksi su pobijedili u Washington te su Wizardsima tako nanijeli 24. poraz u 29 susreta. Wizardsi polako idu prema najgorem startu u klupskoj povijesti, a Michael Jordan za to nema opravdanja. Latrell Sprewell (25 koševa) i Allan Huston (23 koša, 7 asista) su najzaslužniji za pobjedu Knicksa, a kod Wizardsa je prednjačio Juwan Howard (20 koševa, 5 asistencija). Seattle je svladao Houston sa 15 koševa prednosti, ali su u tome tek uspjeli u drugom poluvremenu nakon što su se vratili za zaostatka od 10 koševa. Šestorica u redovima Sonicsa zabila su dvoznamenkast broj koševa, a predvodio ih je Gary Payton (26 koševa, 10 asista, 3 ukradene lopte). Maurice Taylor (20 koševa, 11 skokova) je odigrao najzapaženije u redovima Rocketsa.

Svi rezultati: Washington - New York: 82-89, Miami - Indiana: 91-79, Houston - Seattle: 92-107, Golden State - Philadelphia: 110-118