Ivici pobjegao mali globus

Goran Tomičić • petak, 09.03.2007.

Benjamin Raich pobjednik je posljednje ovosezonske superkombinacije, drugo mjesto osvojio je Zurbriggen, dok je treća pozicija bila dovoljna Svindalu za osvajanje Malog kristalnog globusa. Nažalost, unatoč jako dobroj slalomskoj vožnji, Ivica Kostelić nije uspio nadoknaditi 22 boda zaostatka za Norvežaninom...

Nakon 11. mjesta u spustu, Raich je u slalomu išao agresivno i osvojio jako važne bodove u borbi za Veliki kristalni globus. Nakon spusta bio je 89 stotinki brži od Ivice, a već na prvom prolazu povisio je na sekundu i 31 stotinku, napadačkim stilom nastavio je i do kraja te je bio sekundu i 74 stotinke bolji od Kostelića. Još jedan dobar rezultat ostvario je Zurbriggen, ali ni on nije mogao parirati Raichu. Svindal je zaostao za Raichom sekundu i 56 stotinki, ali iz spusta je imao dovoljnu prednosti ispred Ivice Kostelića, koju je rutinirano sačuvao.

Ivica Kostelić je osvojio četvrto mjesto koje bi inače bilo odlično, ali danas nije bilo dovoljno. Ivica je odvozio najbolju slalomsku vožnju ove sezone i ušao u cilj kao vodeći, ali u spustu je opet bio preoprezan i 89 stotinki je bio preveliki zaostatak. Naš skijaš je Globus izgubio zbog pogrešne odluke stožera reprezentacije da ne starta prvu kombinaciju sezone u Beever Creeku, gdje je Svindal pobjedio i stekao ključnu prednost. U Reiteralmu je Ivica pobjedio, ali ni tada nije startao zbog borbe za Globus već zbog povratka samopouzdanja. U Wengenu je osvojio također četvrto mjesto, a na postolju nije bio zbog lošeg rezultata u spustu. Tek nakon druge utrke superkombinacije u serije loših rezultata u slalomu krenulo se u borbu za kombinacijski globus, a ta greška se ne smije ponoviti sljedeće sezone.

Berthod je završio na tek devetom mjestu, a odličan rezultat ostvario je Grange, brončani u slalomu na Svjetskom prvenstvu, osvajanjem 11. mjesta. Miller je opet slalom vozio katastrofalno loše i ostvario tek 30. vrijeme, te može biti prezadovoljan 13. mjestom. Cuche je samo zbog borbe za Veliki kristalni globus startao u slalomu i osvojio solidno 16. mjesto, ali je ipak povećao zaostatak u ukupnom poretku.

Natko Zrnčić-Dim osvojio je treći puta u karijeri bodove u superkombinaciji u Svjetskom kupu. Nakon 47. mjesta u spustu, u slalomu je ostvario 29. vrijeme te završio na 29. poziciji i osvojio nove bodove nakon 23. mjesta u Beever Creeku.

Šest utrka prije kraja sezone Raich je povećao prednost ispred Svindala na 117 bodova, ali unatoč tome očekuje se zanimljiva borba do posljednje utrke. Male izglede ima i Cuche, dok je Miller definitivno otpao.