Guay slavi u Garmischu, nova senzacija Jermana

Goran Tomičić • subota, 24.02.2007.

Kanađanin Erik Guay pobjednik je drugog spusta u Garmischu, a Slovenci će nakon jučerašnje pobjede opet slaviti Andreja Jermana, a na trećem mjestu bio je Didier Cuche...

Guay je odlično krenuo i nakon gornjeg dijela zaostajao samo dvije stotinke, no agresivnom vožnjom u nastavku ušao je u cilj sa pola sekunde prednosti. Jerman je jučer ušao u povijest slovenskog skijanja kao prvi Slovenac koji je pobijedio u spustu, a danas je opet postigao odličan rezultat. Bio je odličan u gornjem dijelu te imao 34 stotinke prednosti na prvom prolazu, a ostatatak staze je rutinski odvezao i plasirao se na prvo mjesto sa sedam stotinki prednosti ispred tada vodećeg Grubbera. Cuche je nakon gornjeg dijela zaostajao 30 stotinki i do kraja je uspio zadržati treće mjesto.

Na petom mjestu bio je Kanađanin Jan Hudec, koji je dokazao da srebrna medalja iz Ärea nije bila slučajna, a novi razlog za slavlje Kanadi dao je Manuel Osborne-Paradis osvajanjem sedmog mjesta. Mario Scheiber se devetim mjestom vratio u dobru formu. Iznenađenja utrke su Nijemac Stehle na 20. mjestu, a nakon jučerašnjeg sedmog mjesta Francuz Bottollier-Lasquin danas je bio na 22. poziciji. Hermann Maier je opet loše vozio i osvojio tek 25. mjesto.

Cuche je dvije utrke prije kraja sezone povećao prednost na 128 bodova ispred Buechela i 168 bodova više od Jermana. U ukupnom poretku Svindal je zadržao vodstvo, ali danas je bio tek na 19. mjestu pa se Cuche približio na 59 bodova zaostatka, dok Raich na trećem mjestu zaostaje 102 boda. Miller je u jučerašnjoj utrci izbjegavao dijete na stazi, a to ga je stajalo ozljede vrata zbog koje je morao propustiti današnju utrku, te ima male izglede u borbi za Veliki kristalni globus.