Zagreb - Cibona: Raspoloženi "cibosi" do šeste pobjede

Bojan Poturica • nedjelja, 22.04.2007.

U posljednjem susretu 7. kola A-1 Lige za prvaka Cibona je u Trnskom pobijedila Zagreb 105:96. U susretu u kojem je Zagreb cijelo vrijeme bio vrlo blizu, Cibona je iskoristila greške protivnika te je došla do šeste pobjede...

Derbi 7. kola A-1 Lige za prvaka između Zagreba i Cibone ponudio je odličnu napadačku košarku, a na kraju više mogu biti zadovoljni izabranici Dražena Anzulovića koji su stigli do šeste pobjede te su se tako oporavili nakon poraza od Zadra u Draženovom domu kolo prije.

Slika 1 od 2.

"Cibosi" su vodili tijekom cijelog susreta, a Zagreb je cijelo vrijeme bio "tu negdje", ali nije uspio preuzeti kontrolu susreta iako su imali mnogo prilika. Startali su "mravi" bez Dwaynea Broylesa, svojeg ponajbolje igrača. Broyles je započeo s klupe nakon što je u Zadru protiv Borika ozlijedio gležanj te nije trenirao cijeli tjedan. Cibona je otvorila utakmicu mini-serijom 4:0 nakon koševa Wisniewskog i Warrena. Nakon toga je Cibona do kraja susreta držala prednost. U prvoj je dionici za "cibose" vrlo dobro odigrao Krasić koji je zabio dvije trice, dok su se s druge strane iskazali Tomić i Sesar. Cibona je imala +8 (20:12) nakon koša Warrena, a "mravi" su se potom po prvi put vratili u igru. Broyles je zabio za -1, a potom je Wisniewski svojim košem zatvorio četvrtinu za vodstvo "gostiju" 27:24.

Slika 2 od 3.

U drugoj četvrtini priča se nastavlja. Prvo mini-seriju napravi Cibona, potom odgovori Zagreb, a potom "mravi" ne iskoriste priliku za preuzimanje vodstva. Zanimljivo je napomenuti da je mladi bek Zagreba Babić nakon dvije minute i jedne sekunde uspio sakupiti čak četiri osobne te je Zagreb vrlo brzo stigao u bonus zahvaljujući svome razigravaču. Ipak, Cibona to nije potpuno iskoristila. Krasić i Wright su bili ponajbolji u redovima Cibone u drugoj dionici. S druge su domaćina u igri držali Tomić i Broyles, a nekoliko odličnih poteza imao je i Gordan Zadravec. Na odmor se otišlo s vodstvom Cibone 51:47. Na poluvremenu su obje momčadi šutirale preko 65%.

Slika 3 od 4.

Raspucanost se nastavila i u sljedećih 20 minuta. U trećoj četvrtini Zagreb je startao agresivnije, ali Cibona nije posustala. Odličan potez je za 70:62 izveo Warren kada je iz polukontre "divljački" zakucao. Bila je to najbolja akcija utakmice. Isti igrač je zabio tricu nakon što se Zagreb približio na 68:70, a potom su Wisniewski s dva slobodna bacanja i Rozić košem s istekom vremena doveli Cibonu na +9 (77:68).

U posljednjoj četvrtini prvo je zabio Sesar, a su koševi Zadraveca smanjili vodstvo Cibone na četiri koša. Pogodak Mance donio je Ciboni vodstvo 79:73, a nakon toga je Zagreb zabio četiri koša u jednom napadu. Prvo je Broyles zabio dva slobodna bacanja, a nakon toga je isto učinio i Zadravec nakon što su igrači Ciboni dobili tehničku zbog prigovaranja. Zagreb je tada imao loptu i -2 (77:79), a loptu je uzeo Sesar te je odlučio sam pokušati nešto napraviti. Završilo je na isforsiranom šutu za tri koji nije dotakao niti obruč. Nakon toga se Cibona odlijepila i "mravi" nisu imali ozbiljniju priliku vratiti se u susret.

Kod Cibone su sedmorica igrača upisala dvoznamenkast broj koševa. Treba spomenuti Rozića (15), Kusa (15), Andrića (14) i Wrighta (14). Prvo ime susreta bio je Dwayne Broyles koji je za samo 28 minuta upisao 26 koševa uz šut 4-5 za tricu.