Uspješan dan za favorite

Branimir Korać • srijeda, 14.02.2007.

U noćašnjim suisretima na ATP turniru u San Joseu nije bilo iznenađenja. Četiri nositelja bila su u igri i sva četvorica ostvarili su uvjerljive pobjede u dva seta. Najviše se mučio Marat Safin, no niti on nije ispustio set...

Vince Spadea potvrdio je dobru formu laganom pobjedom u prvom kolu San Josea. Spadea je igrao protiv neugodnog Tajlanđanina Danaija Udomchokea, ali nije dozvolio iznenađenje i slavio je u dva seta. U oba seta bio je daleko opasniji te je zasluženo slavio.

Problema nije imao niti Andy Murray kojeg je čekao domaći igrač Kevin Kim. Murray je ispustio svega četiri gema, pet puta napravio break te upisao 11 aseva za uvjerljivu pobjedu. Kim je imao velikih problema na svom drugom servisu kojeg je Murray odmah napadao i tu uzimao dosta poena.

Još jedan Amerikanac oprostio se od turnira. Kvalifikant Philip King poražen je od iskusnog Južnokorejca Hyung Taik Leeja u dva seta. King je odigrao solidan meč, prvi set odveo do tie-breaka, ali Lee je bio prejak.

Marat Safin sat i pol lomio je otpor odličnog američkog servera Scotta Oudseme te na kraju upisao prolaz. Oudsemi nije pomoglo niti 17 as servisa, Safin je ipak uz manje probleme izborio prolaz.

Očekivanu pobjedu upisao je Nijemac Björn Phau koji je u dva seta nadigrao Grka Konstantinosa Economidisa.

ATP San Jose, prvo kolo:
Vince Spadea (USA, 8) - Danai Udomchoke (THA) 6:3, 6:4, Björn Phau (GER) - Konstantinos Economidis (GRE) 6:2, 6:3, Hyung Taik Lee (KOR, 7) - Philip King (USA, Q) 7:6(4), 6:3, Andy Murray (GBR, 3) - Kevin Kim (USA) 6:3, 6:1, Marat Safin (RUS, 4) - Scott Oudsema (USA) 6:4, 7:6(3).