Cibona - Svjetlost: Pobjeda uvjerljivija od dojma

Ivor Krapac • utorak, 13.03.2007.

Košarkaši Cibone bili su uspješni i u drugom nastupu u A-1 Ligi za prvaka. Cibosi su u drugom kolu u svojoj dvorani nadjačali gostujuće Brođane, a završnih 26 razlike djeluje pomalo zavaravajuće obzirom na tijek većeg dijela susreta..

Vodstvo Svjetlosti od 26:22 u završnici prve četvrtine, solidan otpor cibosima u drugoj dionici, teško zaustavljivi Ljubo Šamadan, svestrani i asistentski raspoloženi Igor Sumić, uspješno bombardiranje s nekoliko trica... Malo tko je mogao očekivati da će momčad koja je prošlog tjedna bez većeg otpora pala protiv Zagreba uspjeti prezentirati sve ovo večeras u Draženovom domu, no ipak se dogodilo - Brođani su se pokazali kao prilično tvrd orah, a Cibona je došla na svoje tek u drugom poluvremenu, uz punu dominaciju u završnici utakmice.

Nakon što su prvih 20 minuta završili s prihvatljivih i dostižnih 12 poena zaostatka, Brođani su počeli gubiti dah pred kraj treće četvrtine. Tu dionicu okončali su s minusom od 85:67, a sve ostalo bilo je rutinsko domaće odrađivanje posla - i to ne osobito uvjerljivo, jer su se gosti još nekoliko minuta kretali na 16-18 poena zaostatka. Pad koncentracije, a vjerojatno i umor, donijeli su posustajanje i konačnih 111:85 za cibose.

Iako su domaći na koncu ipak odradili svoje, trener Dražen Anzulović je zbog prikazanih problema, pogotovo u prvom poluvremenu, bio dosta nezadovoljan nakon utakmice. Nisu ga mogli oraspoložiti ni statistički lijepi učinci nekoliko igrača, u prvom redu Chrisa Warrena, koji je ubilježio 18 poena, četiri skoka i šest asistencija. U gostujućim redovima iskočio je Šamadan (34 poena i šest skokova, 14/17 igre), dok je Sumić bio tri skoka daleko od triple-doublea - ubilježio je 11 poena, 13 asistencija i sedam skokova.

Dražen Anzulović, trener Cibone: "Nezadovoljan sam sa svima u svojoj momčadi, u prvom redu zbog lošeg pristupa utakmici. Svaka čast kolegi Mladenu i njegovoj momčadi, ali oni su svoje ipak napravili u prvom dijelu lige, razlika u kvaliteti je objektivno i veća nego se danas vidjelo... Ako pristup nije pravi, ova momčad Cibone teško izlazi na kraj i s amaterskim ekipama."

Domaći trener mogao je biti nezadovoljan i zbog ozljede Lukše Andrića, koji je prisilno okončao svoj nastup pred kraj prve četvrtine: "Iskrenuo je nožni zglob na nezgodnom mjestu, ali tek nakon snimke znat ćemo je li samo istegnuće ili nešto ozbiljnije."

Mladen Vušković, trener Svjetlost-Broda: "Pokušali smo odigrati s većom voljom, željom i borbenosti u odnosu na utakmicu protiv Zagreba, uz problem što danas nismo mogli računati na Rimca i Raiča. Odigrali smo solidno, ali imali smo crnih rupa u zadnjih 20-ak sekundi oba poluvremena, a uz ukupno 24 izgubljene lopte - ovo je realna slika."