Važni bodovi za Schild

Goran Tomičić • četvrtak, 15.03.2007.

U posljednjem superveleslalomu sezone Anja Pärson stigla je do svoje prve ovosezonske pobjede u Svjetskom kupu, a na postolju su bile Fischbacher i Marlies Schild...

Pärson je tek u posljednjoj utrci brzih disciplina pokazala u Svjetskom kupu formu u kojoj je bila proteklih nekoliko sezona, ali lošu sezonu u Svjetskom kupu je obilno nadoknadila na Svjetskom prvenstvu pred svojim navijačima. Na prvom prolaznom vremenu imala je 44 stotinke bolje vrijeme od Fischbacher, a do kraja je prednost povećala na 67 stotinki.

Fischbacher je ovo četvrto ovosezonsko postolje u superveleslalomu, uz jedno četvrto mjesto. Na prvom prolaznom vremenu imala je 37 stotinki prednosti ispred tada vodeće svjetske juniorske prvakinje Nicole Schmidhofer, a agresivnom vožnjom do kraja povećala je prednost na gotovo tri sekunde.

Važne bodove osvojila je Marlies Schild, koja je na prvom prolazu imala 49 stotinki prednosti ispred Fischbacher, a do cilja je vozila oprezno te zaostala 26 stotinki i osvojila treće mjesto.

Hosp je osvojila peto mjesto, a zaostala je 30 stotinki za Schild. Mancuso ni današnjim nastupom ne može biti zadovoljna, jer je nakon 26 stotinki boljeg vremena od Schild završila tek sedma. Götschl je na prolazu zaostala 44 stotinke za Pärson, ali je odustala odmah nakon prvog prolaza.

U ukupnom poretku Schild je povećala prednost na 70 bodova ispred Hosp i vjerojatno će njih dvije u subotnjem slalomu te dan kasnije u veleslalomu odlučiti o osvajačici Velikog kristalnog globusa. Mancuso zaostaje 110 bodova i samo u slučaju slabih slalomskih rezultata obje Austrijanke imati će izgleda u veleslalomu, dok je Götschl ispala iz svih realnih kombinacija.