Slaven B. - Zagreb: Odlična igra i nova pobjeda Slavena

Slaven Belupo postigao je novu pobjedu, desetu za redom na domaćem terenu, gdje ne znaju za poraz još od rujna prošle godine. U ogledu dva najugodnija iznenađenja ove sezone, Koprivničanci su zasluženo slavili protiv dobre momčadi Zagreba, koja ipak nije uspjela odoljeti naletima domaćih.

Slaven Belupo je poveo u 17. minuti, kad je Zahora ubacio loptu pred gol za Vručinu, ispred kojeg je loptu odbio Stojkić. Vratar Zagreba ostao je ležati na desetak metara od gola, a loptu je u praznu mrežu ubacio Petar Bošnjak.

Tek što je Zagreb krenuo sa centra, primio je i drugi pogodak. Mumlek je dubinskom loptom pronašao Bojana Vručinu, koji ulazi u kazneni prostor gostiju i precizno smješta loptu u donji lijevi kut vratara Stojkića.

Mrežu je nakon toga zatresao i Poldrugač, ali su suci označili zaleđe. Dobru priliku potom nije realizirao Zahora, no ubrzo Farmaceuti postižu i treći pogodak.

Kontru je povukao Mumlek i uposlio Bošnjaka na lijevoj strani, on vraća u sredinu, gdje je prima Bojan Vručina i postiže svoj 11. prvenstveni pogodak za vosdstvo od 3:0.

Korner je izveo Pejić, Sopić je loptu odbio do Vrdoljaka, koji je odbija do Labudovića, a branič gostiju iz blizine poentira za 3:1 na kraju prvog dijela.

Brkljača je iz slobodnog udarca uposlio Marija Čuturu, koji glavom s desetak metara smanjuje na 3:2 i vraća goste u igru.

Zahora je u 59. minuti s pet metara iz odlične prigode promašio okvir gola, u 67. Mumlek snažnim udarcem pogađa vratnicu, u 80. uzvraća na drugoj strani Grgić, koji je glavom uzdrmao lijevu vratnicu Nikoloskog.

Iz kornera je ubacio Mumlek, Kristić je tukao glavom, a loptu je u mrežu s dva metra glavom proslijedio Krunoslav Jambrušić.

U 88. minuti Vručina je odlično prošao po lijevoj strani i onda izabrao udarac umjesto asistencije usamljenom Jambrušiću. No, lopta je otišla pokraj vratnice.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841