Mislav u derbiju osigurao prvoligaške kvalifikacije

Bernard Jurišić • subota, 31.03.2007.

Mislav iz Podstrane pobjednik je košarkaške A-2 lige Jug. U posljednjem kolu ždrijeb je spojio dvije vodeće momčadi prvenstva, Mislav i zadarskih Pet bunara, koji su u "majstorici" odlučili u putniku u prvoligaške kvalifikacije...

Pred gotovo 1.000 gledatelja u maloj dvorani na Gripama, Mislav iz Podstrane pobijedio je Pet bunara 72:62 (11:15, 37:35, 53:49) i time osigurao titulu prvaka A-2 lige Jug i put u dodatne kvalifikacije za ulazak u elitno hrvatsko košarkaško društvo.

38 minuta trajala je žestoka i izjednačena bitka u kojoj najsnažniji adut - šut nije služio ni jednu ni drugu momčad. Dvije minute prije kraja domaćini su spojili nekoliko uspješnih akcija na obje strane terena i došli do visoke prednosti 64:55, koju su sačuvali do kraja i proslavili veliki trijumf.

Mislav je sezonu završio s 21 pobjedom u 22 utakmice, Zadrani su imali jednu pobjedu manje, a oba poraza doživjeli su upravo od Mislava.