Hajduk - Kamen I.: Pet minuta dovoljno za uvjerljiv trijumf

Bernard Jurišić • srijeda, 18.04.2007.

Nakon gostovanja u Vinkovcima, Ivan Pudar debitirao je na Hajdukovoj klupi i na Poljudu. Iako je prvih 45 minuta izazvalo žestoke zvižduke tribina, samo pet minuta ulaska u drugo poluvrijeme bilo je dovoljno da Hajduk osigura pobjedu. Na kraju se među strijelce upisao i debitant junior Duje Čop...

Prvih 45 minuta može se uvrstiti među najslabija djela Hajdukove momčadi u posljenjih nekoliko sezona. Samo jedan udarac u okvir protivnika, Hrgovićev u 36. minuti, bez prijetnje, bez ideje, bez izvedbe.

Slika 1 od 2.

Veličani su prijetili snažnim udarcima Mujčina i Zelenike, a najviše muke domaćim igračima zadavao je Darko Čordaš, koji je česti razvlačio i driblinzima izbacivao Hajdukovu obranu iz balansa.

Ispraćeni velikim zvižducima, domaći igrači iskupili su se odmah na otvaranju drugog dijela. Pudar je u svlačionici ostavio Damjanovića i Marčića, a na teren poslao Rubila i Carevića, što je nakon manje od minute urodilo pogotkom.

Slika 3 od 4.

Rubil je ubacio loptu s desne strane, ona je zakačila jednog igrača Kamen Ingrada i pala točno pred Pabla Munhoza, kojemu nije bilo teško s nekoliko metara ubaciti loptu u mrežu za 1:0.

Samo četiri minute kasnije najrazigraniji igrač utakmice Igor Musa sjajnim udarcem iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara od vratnice efektno pogađa mrežu za 2:0.

Nakon kombinacije Munhoza i Rubila i idealnog ubačaja potonjeg, Gabrić je već u sljedećem napadau morao povisiti prednost, no glavom je pucao neprecizno. No, novi pogodak nije izostao.

Musa je opet glavni protagonist. Snažan udarac iz velike udaljenosti Koprić je kratko odbio, Bartolović je spremno dočekao loptu i spremio je u mrežu za 3:0 već u 54. minuti.

Slika 2 od 3.

Veličani su potom opet zaprijetili preko Mujčina iz slobodnog udarca, te Sivonjića nakon kombinacije s Čordašem. U međuvremenu je Musa odlično pronašao Carevića na drugoj vratnici, koji glavom pogađa vanjski dio mreže.

Hajduk je potpuno zagospodario travnjakom u drugom dijelu utakmice, a Musa i Bartolović bili su konstantna prijetnja. U 81. minuti Musa odlično pronalazi natrčalog Carevića, koji nema hrabrosti opaliti iz prve, nego se gubi u pokušaju ukroćivanja lopte.

Domaćih navijača nije bilo puno, no grupica na sjeveru bila je bučna svih 90 minuta i jedina je unosila dašak nogometng ugođaja na današnju utakmicu. Nisu zaboravili "očešati" ni svog "ljubimca" na čelu HNS-a zbog poraza u Cardiffu, skandirajući "Markoviću, Markoviću pokislo ti perje..."

Junior Duje Čop ušao je po prvi put u igru u 76. minuti umjesto "ispuhanog" Gabrića i ubrzo se upisao u listu strijelaca. Najprije je u 88. minuti asistirao Careviću koji gubi ravnotežu u kaznenom prostoru, a minutu kasnije na Hrgovićev ubačaj s lijeve strane smiruje loptu u petercu i lako pogađa za 4:0.

Gosti su mogli postići i počasni pogodak preko Pukljaka u posljednjoj minuti, no nije se snašao s Hrgovićem na leđima oči u oči s Balićem i puca preko gola.

Slika 4 od 5.

Ivan Pudar je tako upisao i drugu pobjedu za kormilom Hajduka na kojem je tjedan dana. Što se Kamen Ingrada tiče, opći je dojam da bi nažalost ovo moglo biti posljednje gostovanje ovog kluba na Poljudu.

Ivan Pudar, trener Hajduka: "Najveći problem je lako vidljiv - moja momčad nema snage. Zbog toga je moramo rasporediti koliko možemo. U početku smo imali neku psihičku blokadu, tek nakon nekih rošada počeli smo igrati u drugom poluvremenu. Neću lagati, prvo poluvrijeme je bilo loše, ali nadam se da će puno toga biti drugačije kad s momčadi prođem cijele pripreme i kad svi krenemo od nule."

Dalibor Bognar, trener Kamen Ingrada: "Teško je bilo što reći, mogu biti zadovoljan našim nastupom u prvom dijelu, no Hajduk je na kraju ipak zasluženo došao do bodova. Igrat ćemo dok god ima teorije, odustati sigurno nećemo od natjecanja. Borit ćemo se dokle god postoji nada i sve će se rješavati u zadnjim kolima."

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841