Split CO - Borik: Pobjednik riješen već na poluvremenu

Bernard Jurišić • subota, 28.04.2007.

Split CO je pobjedom protiv Borika otvorio i drugi dio košarkaške Lige za prvaka. Uvjerljivim nastupom od prve minute, splitski "žuti" nisu imali problema protiv zadarskog "mlađeg brata"...

Splićani su vrlo angažirano krenuli u susret, otvorivši utakmicu s 11:2. No, drugi dio prve četvrtine pripada Zadranima, koji se vraćaju i prvi period zatvaraju s 13:11.

Prvi dio druge četvrtine još uvijek je nudio neizvjesnost, u 14. minuti na semaforu je svijetlilo 20:18. No, u narednih pet minuta Splićani rade seriju 18:2 i odlaze na uvjerljivih 38:20, kasnije i 43:22 u posljednjoj minuti druge četvrtine.

U trećem periodu gosti nisu imali aduta za smanjivanje prednosti, pa su domaćini dosegnuli i rekordnih +23, 57:34 u 29. minuti. Splitski trener Subotić izvadio je iz igre prvu petorku "žutih" i dao prigodu onima koji su manje igrali.

Posljednji period donio je malo neozbiljnosti kod domaće momčadi, pa je Borik zaprijetio dolaskom na 63:52. No, prijetnja je kratko trajala, tandem Kedžo - Stipanović odveo je Split CO na 72:54 i u miran završetak susreta.

Slobodan Subotić, trener Splita CO: "Ozbiljno smo ušli u utakmicu, a pobjeda je na kraju mogla biti i uvjerljivija. Raduje me pristup, posebno u trećoj četvrtini, gdje smo ove sezone znali padati. Veseli me i dobra igra Delaša, koji je odlično radio u posljednje vrijeme i danas je to pokazao na utakmici."

Tihomir Bujan, trener Borika: "Zaslužena pobjeda Splita, bili su bolji u svim segmentima igre. Mi smo izgubili previše lopti, primili smo previše laganih koševa, stoga bolje nismo ni mogli proći."