Kvarner - Cedevita: Domaćin razočarao pristupom

Hrvoje Rafaelić • utorak, 13.03.2007.

Riječani su i drugu uzastopnu utakmicu zaredom na domaćem parketu izgubili. Od početka utakmice Cedevita je zadala visok ritam što domaćin nije mogao pratit. Uz katastrofalan šut za tri poena Kvarnera, gosti su zasluženo slavili u ponovno popunjenoj Dvorani mladosti...

Cedevita je već na početku same utakmice povela sa pet poena razlike (6:11). Gosti predvođeni Dujmovićem otvorili su prvu četvrtinu sa dvije trice. Kapetan Kvarnera Ivica Marić pokušavao je povezati domaće redove, ali Cedevita je olako prolazila kroz poroznu obranu domaćina te su prvu četvrtinu dobili u svoju korist sa 23:13.

Niti u drugoj četvrtini Kvarner ne uspijeva povezati redove. Nekoliko početničkih grešaka domaće obrane te iznimno loš šut za tri poena omogućio je gostima iz Zagreba da u jednom trenutku povedu čak sa 14 poena razlike. Raspoloženi Harrington (19 poena, tri asistencije, dva skoka) bio je nepremostiva prepreka za Kvarner u tim trenucima. Domaći trener Dražen Brajković našao se u velikim problemima pošto je treću osobnu zaradio do tada agilni Amerikanac Brandon Bender (17 poena, pet skokova). Cedevita je na poluvrijeme otišla sa plus 14.

Slika 1 od 2.

Treću četvrtinu započinje Bender spektakularnim zakucavanjem. Napad poslije odmah uzvraća Milačić. Kvarner se polako budi iz melankolije te preko Guarda, Macure i Bendera pokušava dostići visoku prednost gostiju. Nakon 37:50 na semaforu, Kvarner ima nekoliko izvrsnih prilika doći na jednoznamenkasti zaostatak, ali niti večeras indisponirani Marić niti odlični Macura ne uspijevaju zabiti.

Bender uzima stvar u svoje ruke i laganim polaganjima smanjuje na 51:55, ali tu završava priča oko mogućeg preokreta Kvarnera. Ono što nije uspjelo domaćinu, uspijeva odličnom Harringtonu koji sa pet uzastopnih koševa ponovno odvodi Cedevitu na plus devet.

Posljednja četvrtina započinje identično kao i treća. Bender smanjuje rezultat, ali nakon samo dvije minute postaje jasno da će i druga momčad iz Zagreba odnijeti sve bodove iz Rijeke. Kvarner Novi resort prvu će pobjedu morati potražit negdje drugdje. Nakon što su prije tjedan dana odoljevali Ciboni sve do posljednje četvrtine, momčad Dražena Brajkovića odigrala je ispod svih očekivanja uz katastrofalan šut za tri poena (1-15). Cedevita se lagano prošetala Trsatom te je bez ikakve sumnje zaslužila pobjedu. Domaćini će morati proraditi na htijenju i volji jer očito je da kvaliteta nije sporna.

Prva imena utakmice bili su Jere Macura (19 poena, pet skokova), Brandon Bender (17 poena, pet skokova) i Dejuan Guard (13 poena, tri asistencije) kod Kvarnera te P.A. Harrington (19 poena, tri asistencije) i Primorac (18 poena) kod Cedevite.

A1 liga, 2. kolo, Liga prvaka: Kvarner Novi resort - Cedevita 79:88.