Svindal najbolji, Raichu slalom utjeha

Branimir Korać • nedjelja, 18.03.2007.

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je Svjetskog kupa u sezoni 06/07. Svindal je u posljednjoj utrci sezone, slalomu u Lenzerheideu, bio posljednji koji uzima bodove i tako zadržao prednost nad Benjaminom Raichom koji se morao zadovoljiti ukupnom pobjedom u slalomu i pobjedom u slalomu u Lenzerheideu..

Izuzetno uzbudljiva završnica sezone Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu. Aksel Lund Svindal tražio je plasman u prvih 15 i bodove koji bi mu donijeli ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu i uspio je. Kao posljednji koji osvaja bodove, 15., završio je slalom i osvojio Svjetski kup. Benjamin Raich za ukupnu pobjedu trebao je pobijediti u slalomu i čekati Svindalov plasman iza 15. mjesta, ali sedam stotinki odnijelo je veliki globus Benjaminu Raichu. 16. mjesto zauzeo je Šveđanin Hansson sa sedam stotinki slabijim vremenom.

Svindal je nakon prve vožnje držao 12. mjesto i drugu vožnju vozio je oprezno tražeći samo završetak utrke. U ciljnu ravninu ušao je kao petoplasirani što je značilo da jedan skijaš mora završiti iza njega da bi odnio ukupnu pobjedu. Već slijedeći je kiksao. Šveđanin Larsson vozio je dobro sve do srednjeg dijela staze kada radi veliku pogrešku i na kraju u cilj ulazi kao sedmi - iza Svindala.

Vezane vijesti

Svi ostali prestigli su Svindala, no to više nije bilo bitno - Norvežanin je odnio titulu najboljeg skijaša u sezoni 06/07.

Benjamin Raich dobio je kao utjehu pobjedu u slalomu u Lenzerheideu i ukupnu pobjedu u slalomu u Svjetskom kupu. Za ukupnu pobjedu u slalomu vodio je borbu sa sunarodnjakom Marijom Mattom koji je u prvoj vožnji bio drugoplasirani s 57 stotinki zaostatka za Raichom. Druga vožnja za Raicha je bila poput prve, gotovo savršena, i ta je prednost na kraju povećana na 97 stotinki.

U posljednjoj utrci sezone na pobjedničkom postolju našao se i Talijan Manuel Moelgg s velikih sekundom i 74 stotinke zaostatka za pobjednikom. Ivica Kostelić završio je kao 12. s dvije sekunde i 99 stotinki zaostatka za Raichom. Kostelić je vozio odlično u teškom gornjem dijelu staze, ali u donjem dijelu staze nije bio dovoljno agresivan i završio je kao 12. U poretku slaloma u Svjetskom kupu Ivica sezonu završava na 16. mjestu sa 144 osvojena boda dok je u ukupnom poretku Svjetskog kupa 25. s 344 boda.